Tak przynajmniej twierdzi Kazuhiko Abe z Capcomu, na którego słowa powołuje się serwis Next Generation. Abe pełniący w firmie funkcję Chief Financial Officer uważa, że Sony musi znów obniżyć cenę PS3 ponieważ klienci wciąż wolą kupować jej starszą siostrę PS2.

Liczba użytkowników PS2 ciągle rośnie a przesiadka na PS3 w wielu przypadkach schodzi na dalszy plan. Cena została już obniżona raz i prawdopodobnie pod koniec roku doczekamy się kolejnej obniżki. Spodziewam się, że liczba użytkowników PS3 będzie notowała stały wzrost” – komentował Abe.

Jest trochę prawdy w tym co mówi Japończyk. Na dodatek Sony strzela sobie samobójczego gola poprzez wypuszczanie kolejnej, odchudzonej wersji popularnej „czarnulki”. W jaki sposób chcą przyciągnąć klientów do nowego urządzenia kiedy starsze jest już po prostu śmiesznie tanie a biblioteki gier na obie konsole w ogóle nie ma jak ze sobą porównywać. Jest wśród was ktoś, kto zamiast PS3 zdecydował się właśnie na zakup drugiej „plejki”?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. Mi się wydaje, że Sony nie może sobie pozwolić na obniżkę. Przecież oni sporo tracili na każdym egzemplarzu jeszcze przed ostatnim zredukowaniem ceny. Jeżeli doczekamy się kolejnej to oznacza, że sytuacja sprzedanych konsol Sony musi być dramatyczna.

  2. @dboss nie zapominaj, ze Sony juz jakis czas temu poinformowalo o koncu problemow z produkcja konsol, tym samym zmniejszyl sie koszt ich produkcji. O ile sie zmniejszyl oczywiscie nie wiemy ale wystarczajaco aby obnizyc cene o te 100$. Do gwiazdki wiele moze sie zdarzyc i choc sam bardzo watpie to moze pokusza sie o kolejna obnizke na gwiazdke.

  3. dboss—> lepiej obniżyć cenę i sprzedać np. 200 tyś egz. niż nie obniżać i sprzedać 40 tyś. Ostatnio tą prawidłowość odkryli (a właściwie zaczęli odkrywać) nasi fonograficzni wydawcy. Okazało się, że zamiast sprzedawać płyty po 60 zł można je sprzedać po 30 i sprzedaż gwałtownie wzrosła. Ciekawe dlaczego. . . ? 🙂

  4. zbynio81 na prawdę?? Jak kosztuje 1960 to biorę na 100%. Teraz PS3 staje sie niezłym kąskiem dla graczy. FULL HARDCORE!

  5. NAPRAWDĘ SPRAWDZ GAZETKE W MEDIA MARKT. JEST NA ICH STRONIE OCZYWISCIE PROMOCJA JEST W OLSZTYNIE NIE WIEM JAK INNE MIASTA. JESTEM Z OLKA TAK WIEC TYLKO TO WIEM 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here