Certyfikat SSL w WordPress, jak zainstalować certyfikat SSL w Wordpressie

Internet poza wieloma dobrodziejstwami niesie z sobą również pewne zagrożenia. Zagrożenia, które mogą zaszkodzić Tobie i Twojej firmie. Te szkodliwe zachowania to chociażby wiadomość e-mail wysłane z mało wiarygodnego źródła. Uczciwość osób wysyłających do nas takie sygnały jest wątpliwa. W celu uniknięcia tego typu przypadków warto zainstalować na swojej stronie internetowej certyfikat SSL.

Czym jest certyfikat SSL?

Certyfikat SSL (ang. Secure Sockets Layer) to narzędzie mające na celu kodowanie danych za pomocą szyfru. Za pomocą kodu SSL dochodzi do przesyłania zakodowanych danych pomiędzy użytkownikiem Internetu a serwerem. Jego działanie to swoista korespondencja między użytkownikiem a serwerem internetowym. Warto podkreślić, że danych, które zostają przesyłane, po prostu nie można odszyfrować. Do tworzenia certyfikatu używa się wyspecjalizowanych metod szyfrowych. Dlaczego certyfikat SSL jest istotny dla Twojej firmy? Jest on bardzo ważny, ponieważ dba o bezpieczeństwo Twoje i Twoich klientów. Dzięki certyfikatowi możesz być pewien, że o szczegółach Twojej korespondencji biznesowej wiesz tylko Ty i powołane do tego osoby.

Certyfikat SSL w WordPress-jak to działa?

Od 1 grudnia 2017 roku istnieje obowiązek instalacji certyfikatu SSL w WordPress. Twórcy WordPress zadbali o swoich użytkowników. Dali im poczucie bezpieczeństwa w sieci. Administratorzy również są zadowoleni, gdyż ryzyko wycieku poufnych danych jak hasła loginy itp. zostało znacznie ograniczone. Strony www chroni się używając protokołu https. W związku z tym certyfikat SSL stał się jednym spośród parametrów SEO. Co się stanie, gdy nie będziesz posiadał certyfikatu SSL w WordPress? Od października 2017 Google wydaje oficjalny komunikat, do każdego, kto nie posiada SSL w WordPress. Informuje on o tym, że po wprowadzeniu tekstu http Chrome wyświetli adnotacje z ostrzeżeniem, że strona jest niebezpieczna. Jak zainstalować SSL na swojej stronie? W tym, celu będzie Ci potrzebna wtyczka Really Simple SSL. Wspomniana wtyczka bardzo ułatwia sprawę. Oto instrukcja tego, jak należy zainstalować SSL w WordPress krok po kroku:

 1. Wejdź do kokpitu WordPress.
 2. Przejdź do karty Wtyczki > Dodaj nową.
 3. Poszukaj wtyczki Really Simple SSL i ją zainstaluj.
 4. Po instalacji wtyczki wystarczy kliknąć Aktywuj SSL i gotowe!

Status wtyczki możesz sprawdzić na 2 sposoby:

 1. Ustawienia > SSL.
 2. Zainstalowane wtyczki > Really Simple SSL > Ustawienia.

Cal zadba o Ciebie kompleksowo. Dzięki temu Ty będziesz mógł w bezpieczny sposób rozwijać swój biznes. Cal.pl realizuje certyfikaty w ciągu zaledwie kilku godzin od momentu otrzymania przelewu bankowego. Firma wysyła potwierdzenia drogą e-mailową. Cal posiada szeroką gamę certyfikatów. Są to:

 • Certyfikat SSL Let’sEncrypt
 • Certyfikat SSL RapidSSL
 • Certyfikaty SSL Comodo
 • Certyfikaty SSL GeoTrust
 • Certyfikat SSL Symantec
 • Certyfikat SSL Thawe

Warto dodać, że certyfikaty są tanie i solidne.

Już dziś kup certyfikat SSL w Cal.pl i zadbaj o swoje bezpieczeństwo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here