Cichy odkurzacz

Odkurzanie często kojarzy nam się z sobotnimi porządkami i z hałasem dobiegającym z naszego odkurzacza. Jednak dzięki nowoczesnym sprzętom, dziś czynność ta może być super cicha, pod warunkiem, że zwrócimy uwagę na poziom hałasu jaki generuje pożądany przez nas odkurzacz. To bardzo istotne, zarówno ze względów zdrowotnych – nikt z nas nie ma przecież ochoty cierpieć z powodu bólu uszu wywołanego nadmiernym hałasem, jak i ze względu na nasz komfort – ci, którzy mają małe dzieci, dobrze wiedzą, jak bardzo boją się one hałasującego odkurzacza, z pewnością znacie też odczuwany dyskomfort podczas choroby któregoś z domowników, czy też choroby… Jakie zatem są najcichsze odkurzacze? Poznajmy kilka z nich, by móc wybrać naprawdę dyskretne urządzenie.

Polecane ciche odkurzacze

NAJLEPSZY WYBÓR DO 500 PLN

Zelmer Jupiter ZVC425HT

NAJLEPSZY WYBÓR DO 750 PLN

Zelmer Aquawelt 919.0 SP (ZVC752SP)

NAJLEPSZY WYBÓR DO 1000 PLN

Samsung VW17H9090HC/GE – VW9000

Ciche odkurzacze, głośna oferta

Ciche odkurzacze stały się dziś elementem głośnej kampanii promocyjnej wielu producentów, szczycących się posiadaniem w swojej ofercie takich właśnie odkurzaczy, generujących niewielki hałas podczas pracy. To odkurzacze, jakie każdy z nas chciałby mieć, pozwalają one bowiem dzięki swojej cichej pracy na bezproblemowe wykonywanie rozmaitych zadań przez współlokatorów lub domowników, podczas gdy inna osoba zajmuje się odkurzaniem.

Różne klasy głośności odkurzaczy

Szukając odkurzacza idealnego, zwróćcie uwagę na oznaczenia klas głośności odkurzaczy. Najcichsze odkurzacze to te oznaczone literą A, zaś najgłośniejsze oznakowano literą E. Różnica w poziomie generowanego hałasu jest dwukrotna w przypadku odkurzaczy najcichszych i najgłośniejszych i mieści się w rzędzie do 25 dB przy modelach najcichszych oraz 55 do 65 dB przy najgłośniejszych. Poza tymi kryteriami mieści się jeszcze osobna kategoria – N, oznaczająca hałas powyżej 65 dB, co w praktyce oznacza uciążliwość dla domowników oraz wywołać może bóle głowy.

Przegląd polecanych cichych modeli odkurzaczy

Wśród licznych modeli jakie znajdują się dziś na rynku, warto zwrócić uwagę na kilka z nich. Wybraliśmy odkurzacze bardzo zróżnicowane, by dać wam jak najszerszy ogląd możliwości ich wyboru. Oto najciekawsze naszym zdaniem propozycje.

Adler AD 7017 czyli bezworkowy model o dużej sile ssącej. Posiada on pojemnik na kurz mieszczący do 1,5 litra zanieczyszczeń. To doskonały odkurzacz, który pracuje cicho (głośność 62 dB), a przy okazji wykazuje się świetnym ssaniem – nawet do 350 W. Choć pod względem klasy głośności znajduje się w klasie E, jest on jednak bardzo cichy w użytkowaniu. Moc silnika 1400 W gwarantuje przyjemną i łatwą pracę. Dodatkowy atut to długi przewód – z zasięgiem pracy do 7 metrów. Cena odkurzacza to około 220 – 250 zł, co jest świetną kwotą za tak dobry odkurzacz.

Electrolux Ultra Silencer ZUS3945WR+

Jest to bodaj jeden z najcichszych dostępnych obecnie na rynku odkurzaczy, który generuje hałas w granicach około 60 dB. Taki hałas porównać można do poziomu głośności generowanej przez dwie rozmawiające ze sobą osoby.

Jest to odkurzacz workowy, mieszczący do 3,5 litra kurzu. Ma bardzo długi zasięg pracy, bo aż 12 metrów, co czyni ten model bardzo funkcjonalnym. Za odkurzacz tej klasy zapłacimy około 720 zł.

iRobot Roomba 772e

Jest automatycznym odkurzaczem z filtrami HEPA oraz 3-stopniowym systemem czyszczącym. To urządzenie o dużej funkcjonalności, które można zaprogramować w celu rozpoczęcia pracy o określonej godzinie. Generuje ono hałas rzędu 61 dB. Z uwagi na jego możliwości oraz samodzielną pracę koszt odkurzacza jest adekwatny do jego funkcjonalności i wynosi około 1900 do 2100 zł.

Rowenta RO5945EA SilenceForce ExtremeEco

Klasyk wśród odkurzaczy. Posiada worek o pojemności 5 litrów. Generowany przez odkurzacz hałas mieści się w klasie E – wynosi około 64 dB, generowany jest zaś przez dość słaby silnik o mocy 750 W. Odkurzacz Rowenta wyposażony jest w filtry HEPA H13, co równoznaczne jest z wychwytywaniem bardzo niewielkich cząstek prawie ze 100 procentową skutecznością. Zasięg odkurzacza to 11 metrów. Za odkurzacz w większości sklepów zapłacimy około 650-700 zł.

Profi 10.5

Ten model odkurzacza jest połączeniem nowoczesnego designu z nowoczesną myślą technologiczną. To pod każdym względem oryginalny odkurzacz, który cechuje olbrzymia funkcjonalność. Wyposażono go w potężny silnik o mocy 1200 W, dzięki czemu ma bardzo dużą siłę ssania na poziomie około 425 W. W odkurzaczu dostępnych jest aż 6 filtrów, istnieje też możliwość dołożenia wspominanego już filtru HEPA. Podobnie jak poprzednie modele, to również cichy odkurzacz o poziomie głośności około 64 dB. Jego pojemność to 5 litrów kurzu, zaś cena wynosi około 430 do 520 zł.

Sencor SVC 7020BK

To automatyczne urządzenie, które generuje hałas blisko 55 dB. Jest to jeden z cichszych odkurzaczy, jaki obecnie dostępny jest na rynku. Nie jest on jednak pozbawiony mankamentów: jego moc ssania to zaledwie 7 W. Plus to dobra cena – około 350-400 zł.

Ostatni w naszym przeglądzie – model Samsung Navibot SR8980 to również odkurzacz automatyczny. Generowany hałas rzędu około 60 dB jest mało odczuwalny przez domowników. Urządzenie to wyposażone jest w filtr HEPA i niewielki, 2-litrowy zbiornik na kurz. Odkurzacz ten pracować może przez około 100 minut, zaś czas pełnego ładowania wynosi 180 minut. To dobry sprzęt w swojej klasie, za który zapłacimy około 1700-1800 zł.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

2 KOMENTARZE

  1. Mam podobne urządzenie ale w innym nieco kolorze i muszę wam napisać iż jestem pozytywnie zaskoczona funkcjonalnością. W zasadzie negatywnie nie można nic napisać, zabawka działa zgodnie z moimi oczekiwaniami tak jak przedstawiono w kilku artykułach oraz w specyfikacjach prezentowanych u producenta. Jakkolwiek jeśli musiała bym wam polecić, to z pewnością polecam. Wspaniały proporcje ceny do jakości, jeśli ktokolwiek nie posiada odpowiednio dużym budżetem i nazywa się zwolennikiem nowoczesnych gadgetów to z pewnością będzie zadowolony.

  2. Jak dla mnie cichym odkurzaczem jest Electrolux Pure F9, koleżanka mi ostatnio prezentowała jego działanie, bo jak u niej byłam to akurat była świeżo po zakupach w media expert 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here