Globalna sieć zawrzała po wypowiedzi prezesa Epic Games, pana Mike'a Capps'a. Miał on stwierdzić, że „Ta gra jest tylko na Playstation 3 po to byśmy mogli skupić się na tej platformie”. Niefortunne zdanie pojawiło się na łamach serwisu Gametrailers.

Już wczoraj mówiono jednak, że mogło ono zostać wyjęte z kontekstu. Tę wersję wydarzeń szybko potwierdził Mark Rein. Na łamach serwisu Computer and Video Games znaleźć można jego krótki komentarz – „Wydamy UT3 na Xboxie 360 w przyszłym roku”.

Skąd więc całe zamieszanie wokół tego tytułu? Od przeszło dwóch miesięcy, co chwila słyszymy jakieś nowe rewelacje na temat Unreal Tournament 3. Nie możemy się oprzeć wrażeniu, że za kulisami trwają jakieś negocjacje, o których „zwykli” gracze mają nie wiedzieć. Ciężko nam jednak uwierzyć, że Epic w tej chwili może się skusić na wydanie swojego shootera tylko i wyłącznie na Playstation 3. Niewielka baza użytkowników zwróci koszt produkcji UT3 i pozwoli firmie jeszcze zarobić? W tej chwili nie jest to jeszcze naszym zdaniem możliwe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

10 KOMENTARZE

  1. Epic już zarobił na sprzedaży swojego silnika. Teraz próbuje wyciągnąc jeszcze wiecej od producentów sprzętu. Ciekwe czy też się tak targuje z ATI i nVIDIĄ o to na którym chipsecie bedzie lepiej gra chodziła, albo która karta znajdzie się w „rekomendowanej specyfikacji”

  2. Hmm no z tego co czytałem w sieci – to UT3 – pojawi się najpierw na PS3 – być może w te swięta jeszcze (choć mało prawdopodobne – byłoby to ze wszech miar dobre dla Sony) a potem przejdą do pracy nad wersją na Xboxa – co powinno iśc już szybciej ze względu na łatwiejszą prace i port z PC. Taki tytul jako exclusiv na którąkolwiek z platform – miał by problem z przyniesieniem tworcom zysków. (imo)

  3. Dokladnie rybisiu, u mnie tez lezy na dysku, choc napewno nie obrasta kurzem 🙂 I z tego co pamietam to na pocztku pojawiaj sie „reklamowki” Intela i Nvidii. Tak na marginesie, to czy ktos wie kiedy U3 ma wyjsc na PC?

  4. W jakimś wywiadzie dostępnym na gametrailers. com gość który odpowiadał na pytania redaktora nie zaprzeczył informacji jakoby gra miała się znaleźć też na x360. Także kwestia czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here