game

Główną cechą gier MMO jest to, że duża liczba graczy może grać ze sobą w wirtualnym świecie. Gry tego typu są bardzo popularne na całym świecie. Jednak nie są to gry dla każdego. Są silnie wciągające!

Czy polubiłbyś gry MMO?

Jeśli jeszcze nie grałeś w żadną grę tego typu, koniecznie musisz spróbować. Być może okaże się, że będzie to Twój ulubiony gatunek. Zastanówmy się, kto w ogóle gra w takie gry?

W ubiegłym roku przeprowadzono badania na przykładzie popularnej gry Metin2. Wzięło w niej udział aż 154 graczy z naszego kraju. Przeważającą część tych osób, bo aż 84% stanowili mężczyźni w różnym wieku – 19-24 lat (49%), 16-18 lat (23%). Co ciekawsze, w gronie badanych znalazły się tez osoby młodsze, poniżej 11 lat oraz starsze – 50 lat.

Z badania wynikało, że po grę sięgają najczęściej mężczyźni w wieku 19-24 lat, nie jest to jednak reguła. Gracze najczęściej grali ze swoimi przyjaciółmi, lub członkami rodziny. Badanie wykazało, że gracze częściej sięgają po gatunek jeżeli mają możliwość gry z osobą, którą znają od dłuższego czasu.
A czy w i Ty znasz kogoś, kto gra w gry tego gatunku? Jeśli tak, istnieje duża szansa na to, że wspólna rozgrywka bardzo Ci się spodoba.

Dlaczego gram w gry MMO?

Skończmy z badaniami liczbami. Wyjaśniajmy sobie to jak gracze. Dlaczego ten gatunek jest tak popularny i przyciąga tak wiele osób z całego świata, nie bacząc na wiek, narodowość, zawód, płeć i upodobania?

Gry tego typu oferują wiele aspektów komunikacyjnych. W grach tego typu mamy możliwość kontaktu z setkami, a nawet milionami graczy z całego świata. Bez trudu możemy więc rozwijać nasze kontakty międzyludzkie, a nawet zdobywać miłości czy przyjaźnie, co zaczyna mieć wielki wpływ na nasze przyszłe życie. Tym bardziej, że mamy możliwość bezpośredniego obcowania z osobami o podobnych zainteresowaniach (tą jest właśnie dana gra). Dodatkowo w grach z tego gatunku odnajdujemy swoje spełnienie, często hobby, a nawet pracę. Mogą one być źródłem naszych zarobków, a nawet utrzymania. Nie raz bywało tak, że większe firmy, twórcy gry zatrudniali wprawionych i wieloletnich graczy. Charakter ich zatrudnienia jest bardzo różny. Niektórzy pracują jako testerzy, inni jako programiści, jeszcze inni jako tłumacze czy doradcy. Nie ma chyba innego gatunku niż właśnie MMO, w którym twórcy tak chętnie słuchają graczy i wchodzą z nimi w bezpośredni kontakt.

Gry MMO są też wyjątkowo wciągające. Szczególnie jeżeli mówimy o MMORPG. Oczywiście nie wszystkie tytuły są sobie równe, ale większość z nich oferuje grywalność, nowatorskie rozwiązania, ciekawą i wciągającą fabułę, rozwinięty system rozwoju postaci oraz nagrody za kolejne osiągnięcia w grze. Już pomińmy tutaj kwestie oprawy graficznej, bo dzisiaj coraz mniejsza liczba graczy ceni sobie te aspekty najbardziej. Zatrzymajmy się jednak przy rozwoju postaci i systemie nagród dla osiągnięcia. Czy jakakolwiek inny gatunek, poza MMORPG może w tym aspekcie zaoferować tak wiele? Gracze uwielbiają patrzeć na swoje postacie. W zdobywaniu nowych poziomów doświadczenia upatrują sensu dalszej gry.

Powiedzmy sobie szczerze…

Czy gry MMO są dla Ciebie? Najlepiej żebyś to sprawdził grając w jedną z ciekawszych gier z tego gatunku na portalu grymmo.pl, na którym znaleźć można same perełki świata tego gatunku.

Możesz tez odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy lubisz rywalizację z żywymi przecinkami i to uczucie, kiedy po drugiej stronie jest prawdziwa osoba, a nie NPC? Czy lubisz gry, w których wiele zależy od współpracy z innymi graczami? Czy lubisz gry ciekawe i wciągające, które stale się rozwijają? Jeżeli chociaż raz odpowiedziałeś pozytywnie na którekolwiek z powyższych pytań, koniecznie powinieneś zagrać w którąś z gier MMO.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here