jacht

Jacht Al Mirqab warty 250 mln dolarów Autor: Kullez (Flickr, lic. Creative Commons)

Dla 99% procent społeczeństwa mogą być tylko marzeniem, uosobienie luksusu, doskonałości, współczesnego przepychy. Luksusowe jachty, bo o nich mowa, to jak się zdaje jeden z tych przedmiotów materialnych, które sytuują osobę bogatą w gronie prestiżowych magnatów. Dlatego, co rusz słyszymy o ciekawych propozycjach luksusowych jachtów, przygotowywanych przez najlepsze światowe stocznie. Milionerzy chętnie je kupują, a to sprawia, że producenci prześcigają się w pomysłach, które mają sprawić, że luksusowy jacht będzie czymś rzeczywiście wyjątkowym. Dziś poznajcie 10 najdroższych jachtów na świecie.

10. The Rising Sun – 200 mln dolarów
Jacht, którego właścicielem jest David Geffen z branży muzycznej i filmowej. Na jachcie znajdziemy 82 kajuty, lądowisko dla helikopterów czy boisko do koszykówki. Może podróżować z prędkością 33 mil morskich na godzinę. Jacht powstał w roku 2004, został wyprodukowany przez firmę Lürssen z Niemiec.

9. Seven Seas – 200 mln dolarów
Właścicielem jachtu jest Steven Spielberg. Jak przystało na doskonałego reżysera jacht posiada duży ekran kinowy. Znajduje się tam również basen, siłownia oraz prywatna kwatera Spielberga. Jacht wybudowany został przez holenderską firmę Oceano.

8. Lady Moura – 210 mln dolarów
To jacht, którego właścicielem jest Nasser Al-Rashid biznesmen z Arabii Saudyjskiej. Jacht długości 105 metrów porusza się z prędkością do 20 mil morskich na godzinę. Przygotowany został przez niemieckiego producenta firmę Blohm + Voss.

7. Al Mirqab – 250 mln dolarów
Właścicielem jachtu jest premier Kataru Hamad bin Jassim bin Jaber Al Thani. Jacht długości ponad 130 metrów może przyjąć 24 gości. Znajduje się na nim między innymi kino. Porusza się z prędkością 20 mil morskich na godzinę. Goście obsługiwani są przez załogę liczącą 55 osób. Jach zbudowany został w roku 2008 przez Peters Schiffbau Wewelsfleth.

6. Dilbar – 263 mln dolarów
Jacht należy do rosyjskiego miliardera Alishera Usmanova, który zdecydował się wybrać tą nazwę ze względu na swoją matkę. Jacht ma 110 metrów długości i miejsce dla 12 pasażerów. Rozwija prędkość do 21 mil morskich na godzinę. Przygotowany został w roku 2008 przez firmę Lurssen z Niemiec specjalizującą się w luksusowych jachtach.

5. Al. Said – 300 mln dolarów
Właścicielem jachtu, o którym nie wiemy zbyt wiele, jest sułtan Omanu Bin Said Al Said. To kolejny jacht od firmy Lurssen, który powstał w roku 2007 i został przygotowany jako długa licząca 155 metrów łódź, która porusza się z prędkością 25 mil morskich na godzinę.

4. Superyacht A – 323 mln dolarów
Jacht zamówił dla siebie Andrei Mielniczenko – rosyjski miliarder. Nie zachwyca swoimi rozmiarami, ale ze względu na wyposażenie cena jest tak wysoka. Jacht ma ekstrawagancki wygląd, bardziej przypominający łódź wojskową. Znajdują się na nim trzy baseny, jeden ze szklanym dnem, lądowisko dla helikoptera czy dyskoteka. Wybudowany w 2004 roku przez Blohm + Voss porusza się z prędkością 23 mil morskich na godzinę.

3. Dubai – 350 mln dolarów
Jacht, który jest trzecim na świecie pod względem wielkości budował książę Brunei, ale gdy projekt nie został dokończony przejął go premier Zjednoczonych Emiratów Arabskich i ukończył budowę w roku 2001. Kierowała nią firmą Blohm + Voss, która przygotowała jacht poruszający się z prędkością 26 mil morskich z obsługą liczącą prawie 100 osób.

2. Eclipse – 800 mln dolarów
Właścicielem jachtu jest Roman Abramowicz, którzy jest również właścicielem klubu Chelsea Londyn to drugi pod względem wielkości jacht na świecie, który ma ponad 160 metrów długości. Znajduje się na nim między innymi mini łódź podwodna oraz miejsca do lądowania dla dwóch helikopterów. Jacht wybudowany w roku 2009 przez firmę Blohm + Voss z Niemiec.

1. History Supreme – 4,5 bln dolarów
Najdroższy jacht świata został przygotowany na zamówienie malezyjskiego biznesmena Roberta Kuoki. Tak ogromny koszt tego jachtu nie tkwi w jego rozmiarach, ale charakterystycznym wykończeniu, do którego wykorzystanych zostało 100 ton metali szlachetnych, do tego części kości słoniowej, kości dinozaurów czy części meteorytów. Całą pracą kierował Stuart Hughes, który zasłynął diamentowym pokrowcem na iPhona za 15 mln dolarów. Tym razem zajął się ozdabianiem poszczególnych elementów jachtu drogocennymi kamieniami.

Informację o najdroższych jachtach na świecie dostarczył portal Czarteruj.com – czartery jachtów na Mazurach i nie tylko.

[Głosów:5    Średnia:3.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here