manta

Tablety w sklepach są już od dawna – początkowo były to drogie iPady, potem dołączyły do nich modele pracujące na Androidzie. Teraz naprawdę jest w czym przebierać, ponieważ tablet można kupić nawet za skromne 200 złotych i to w popularnych sklepach, na przykład w Biedronce, Tesco czy w Lidlu. Czy warto zdecydować się na taki zakup?

Technologia cały czas idzie do przodu i z każdym rokiem do sprzedaży trafiają bardziej zaawansowane tablety w jeszcze niższych cenach. Początkowo, gdy były one jeszcze rzadko kupowane, trudno było o niedrogi model z dobrymi podzespołami. Teraz, gdy popularność sprzętu tego rodzaju jest coraz większa, można bez problemu kupić dobry tablet w niskiej cenie.

Co znajdziesz w tanim tablecie?

Niedrogie tablety nie mają zbyt zaawansowanych podzespołów, niemniej jednak nie oznacza to, że są bezużyteczne. Zazwyczaj mają procesory dwurdzeniowe lub nawet czterordzeniowe, wystarczającą ilość pamięci RAM do wygodnego korzystania z różnych ich funkcji, także potrzebne moduły do komunikacji. Z kolei zwykle nie są wyposażone w tak zaawansowane ekrany jak topowe modele, również mogą mieć gorsze parametry w obsłudze nowszych gier czy filmów w wysokiej rozdzielczości.

Dla kogo tani tablet?

Dzisiaj w niedrogich tabletach stosuje się różnego rodzaju podzespoły, czasami lepsze, innym razem nieco gorsze. Gdy chcesz kupić tani tablet w cenie około 200 złotych, taki model spełni twoje oczekiwania, jeżeli chcesz korzystać z niego do przeglądania stron internetowych, komunikowania się z innymi czy też do grania w mało wymagające gry.

Jednak jeżeli zależy ci na graniu w gry 3D, oglądaniu filmów w wysokiej rozdzielczości HD czy też na niezawodnej szybkości działania aplikacji, wtedy tak tani model może nie spełnić twoich wymagań. Nie oznacza to jednak, że masz do wyboru tylko drogie modele, ponieważ w sprzedaży znajdują się również takie, które kosztują niewiele i mogą zaoferować ci najlepszą jakość bez przepłacania – patrz tylko na ich podzespoły, a za około 500 złotych możesz znaleźć tablet, który będzie dorównywał tym markowym, kosztującym nawet po 3-4 razy więcej.

[Głosów:4    Średnia:4.3/5]

1 KOMENTARZ

  1. Zgadzam się z autorem. Od kilku miesięcy jestem użytkowniczką tabletu od Manty w bardzo dobrej cenie i polecam wszystkim. Dobra cena, ale poza tym bezawaryjność i szybkość działania. Idealny do czytania, pisania, oglądania filmów, przeglądania internetu 😉 http://www.manta.com.pl/pl/15-tablety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here