Czym jest inteligentny dom

Technologia nie stoi w miejscu i dziś każdy zdaje sobie sprawę z możliwości naukowców do tworzenia rzeczy, które wcześniej mogły być fantastyką, opisywane tylko w książkach i pokazywane w ramach przemysłu filmowego. Myślenie, że czajnik może się zagotować bez Twojego udziału w tym procesie, było kiedyś sferą fantastyki naukowej. Ale dziś jest to bardzo realne i bardzo powszechne. To wszystko dzięki technologii inteligentnego domu.

Co to jest i jak działa, nie każdy wie. Bo nie każdy na świecie śledzi poczynania Zuckerberga, Xiaomi i innych. W tym artykule zajmiemy się tematem inteligentnego domu w całości. Powiemy Ci, jak działa system inteligentnego domu, jakie technologie i procesy posiada system, jak zarządzać systemem i wiele więcej.

Inteligentny dom – co to znaczy?

Definicja „inteligentnego domu” jest pojęciem zapożyczonym. Jak wiele technologii, w zasadzie. Ten system przyszedł do nas z Zachodu. Zanim zaczniemy opisywać funkcje, niuanse sterowania i opowieści o tym, co może zrobić inteligentny dom, musimy zrozumieć pojęcia. „Smart Home” w języku angielskim oznacza „inteligentny dom”. Termin ten oznacza takie pojęcie jak automatyzacja systemów utrzymania czystości. System został stworzony po to, aby ułatwić nam życie. Dzięki „inteligentnemu domowi” rutynowe czynności przestają być uciążliwe i nie powodują zmęczenia właścicieli domu.

W naszym kraju pod tym pojęciem kryje się wszystko to, co może znacznie ułatwić przebywanie i życie w mieszkaniu, domu itp. Urządzenia smart home dostępne są na stronie https://sklep.ferguson.pl/. Zwykło się uważać, że „Smart Home” to także sterowanie czajnikami, maszynami kuchennymi, oświetleniem, projektorami, telewizorem i innymi urządzeniami multimedialnymi na poziomie automatycznym.

Jak działa inteligentny dom?

Jak system rozumie, co i kiedy należy zrobić? Zasada działania systemu inteligentnego domu opiera się na szeregu poleceń (opcji), które mogą być wydawane przez człowieka lub przez maszynę. Aktywacja tego lub innego polecenia może być również realizowana z zapytania skierowanego od osoby lub z czujnika. Przyjrzyjmy się bliżej tym dwóm opcjom aktywacji systemu.

Pierwszą opcję można wykonać za pomocą polecenia głosowego lub poprzez uruchomienie urządzenia za pomocą aplikacji. Aplikacja jest instalowana na Twoim smartfonie i uruchamia proste działanie. Na przykład, można głosowo poprosić o zagotowanie czajnika, zrobienie tostów, wyłączenie ogrzewania, uruchomienie klimatyzacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here