Niezbyt uważny przedstawiciel organizacji DivX powiedział kilka słów na jej temat w trakcie konferencji zwołanej przez firmę JP Morgan. Tym przedstawicielem był Kevin Hell, którego dziennikarze wypytywali o współpracę między Xboxem a Windows Media Extender.

W trakcie udzielania odpowiedzi, Hell wprost przyznał, że Xbox 360 będzie wspierał pliki DivX. Po chwili najwyraźniej zdał sobie sprawę z tego, że powiedział coś, co powinno jeszcze być tajemnicą. Prędko dodał więc, że jego organizacja prowadzi w tej sprawie rozmowy z gigantem z Redmond.

Zwykłe przejęzyczenie czy półoficjalna zapowiedź tego, co zobaczymy w najbliższej przyszłości? Nam wydaje się, że jednak to drugie. Wypatrujemy kolejnych, już oficjalnych informacji na ten temat. Nie sądzimy jednak, że Microsoft może nie zdecydować się na dodanie wsparcia dla plików DivX do swojej konsoli. Szczególnie kiedy patrzymy na posunięcia Sony. Przeczytacie o nich w kolejnym opublikowanym newsie na Valhalli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. W sumie jest był to powód przerabiania większości Xbox1 – aby zrobić z niego genialny w możliwościach Media Center. Teraz nowy x360 też jest Media Center, ale jednak sporo okrojony w stosunku do starego i złamanego xboxa. Taka aktualizacja zbliży x360 do rzeczywistości – skoro średniej klasy, ba, nawet niskiej klasy odtwarzacz dvd potrafi sobie radzić z divx i nie ma z tego powodu problemów prawnych, to nie widzę powodu, by blokować takie możliwości tak potężnym maszynom jak PS3 i X360.

  2. Dobrze że w końcu ta kwestia zostanie rozwiązana. Divx powinien być od początku i aż dziwne że tyle z tym zwlekali. Ale realnie, co nam to da, skoro i tak napisów nie będzie ? 😉 Jednak stacjonarny odtwarzacz za te 100zł będzie do tego lepszy.

    • Dobrze że w końcu ta kwestia zostanie rozwiązana. Divx powinien być od początku i aż dziwne że tyle z tym zwlekali. Ale realnie, co nam to da, skoro i tak napisów nie będzie ? 😉 Jednak stacjonarny odtwarzacz za te 100zł będzie do tego lepszy.

      ang nie jest taki trudny 😉

  3. Dobrze ze w koncu to dodaja. Nie jest to jednak uwarunkowane dobrocia serca. . . http://www.divx. com/company/partner/drm.phpDivX ma mozliwosc dokladania do materialow DRMu . . . Czego chyba nie ma np. XviD. . . Czekali i czekali – a teraz bedziemy mogli sciagac filmy juz za 9,99$ z mozliwoscia obejrzenia np. 3 razy :PZloty deal. Dzieki MS ! ;P

  4. Firma ktora promuje standard BluRay dla filmow bardzo niechętnie podchodzi do formatów XViD i MKV. Support dla tego jest malo prawdopodobny – choc technicznie mozliwy bez zadnych problemow. Powiem tak – jesli hackniety zostanie firmware plejki – to nie jeden cud zobaczymy . . . Ale Sony bedzie walczylo jak lew z software hackami. Nikt nie chce powtorzyc wpadki XboXa – gdzie konsola przerabiana ownowala funkcjonalnoscia kazdy player do mediow na tej planecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here