Kilka godzin temu pisaliśmy o niespodziance szykowanej przez BioWare dla fanów Dragon Age: Origins. Chwilę póżniej czymś podobnym pochwaliło się Epic Games. Na łamach najnowszego numeru magazynu PC Gamer pojawiła się krótka notatka, z której wynika, że firma szykuje dla nas wiadomość, która będzie olbrzymim wydarzeniem.

Czy chodzi o Clifforda Bleszinskiego, który znów chce byśmy mówili o nim Cliffy B? Internauci na pewno nie myślą podobnie jak my. Ich zdaniem może chodzić o nierealne coś, co opisywaliśmy jakiś czas temu albo o konkurs Make Something Unreal. A o czym myślą Wikingowie – może o Gears of War 3? Koniecznie dajcie nam i innym znać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. Ostatnio, jak poważny developer zapowiadał gigantyczną niespodziankę, to wyszło z tego Lucidity, więc tym razem powstrzymam się od prorokowania :).

  2. Pozwolę sobie skorzystać z okazji i wyjaśnić czym było to poprzednie „Nierealne Coś” (z newsa podlinkowanego w tym newsie – masło maślane, ale mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi :P), bo nie widzę na ten temat informacji na Valhalli (co mnie zresztą nie dziwi, to jest serwis dla graczy a nie developerów). http://www.udk. com – czyli zasadniczo kompletny Unreal Engine 3 (i to razem z takimi dodatkowymi middleware’ami jak SpeedTree) niemal za darmo. Niemal, bo jeśli stworzona na nim gra ma być wydana komercyjnie, to musimy wpłacić $99 w dniu premiery, oraz oddać Epic 25% zysku, jeśli przekroczy on 5 tysięcy dolarów. Jakby nie patrzeć, za silnik wszech czasów jest to okazja. Wiem, że z punktu widzenia statystycznego gracza (szczególnie niezainteresowanego specjalnie rynkiem indie) jest to mniej fascynująca informacja niż np. nowy Unreal czy UT, ale dla jako takiego rynku jest to zasadniczo przewrót. Oznaczający najpewniej ciężkie czasy dla takich silników jak Unity czy Torque. Szczególnie, że UDK w ciągu tygodnia przekroczyło 50 tysięcy ściągnięć – oczywiście tylko mały ułamek z tego zakończy się grami, ale i tak będzie ciekawie. Dlatego nie mogłem o tym nie wspomnieć przy okazji tego newsa.

  3. To dlatego dostałem maila od Havoka, wiem że jedno z drugim nic nie ma do siebie ale, jeżeli to co mówi coppertop się zgadza to Havok musi coś szykować na „kontratak”, razem przecież sprzedają podobne produkty middleware i więc Havok musi coś przeczuwać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here