Stworzyli oni ruch Free Ryzom Camapign, którego celem jest zebranie kwoty pozwalającej zakupienie kodu źródłowego The Saga of Ryzom. 4 grudnia rozjaśnią się przyszłe losy produkcji, wtedy to właśnie sąd wyda wyrok odnośnie producenta MMO – Nevrax. Na dzień dzisiejszy fani zdołali zebrać około 60 tysięcy euro, jednak nie wiadomo jeszcze czy kwota ta jest wystarczająca do planowanej transakcji.

Saga of Ryzom zasila grono gier spod znaku MMORPG. Jej autorzy, członkowie zespołu developerskiego Nevrax umiejętnie zadbali o realistyczne odwzorowanie w swojej grze warunków panujących w prawdziwym świecie. Możliwe jest zatem zestarzenie się postaci, a także płodzenie potomstwa, które dziedziczą nazwisko i sławę po swoich rodzicach, o ile tamci dorobili się takowej za życia.

Do The Saga of Ryzom zaimplementowano także zjawiska natury, takie jak zmiany pogodowe czy pory roku. Na uwagę zasługuje system polityczny – w świecie gry mieszkają bowiem cztery cywilizacje, w skład których wchodzą gracze oraz 80 plemion komputerowych zawodników (NPC). Każde z nich walczy o dominację w swojej krainie.

Wszystko to polane zostało miłą dla oka grafiką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Jeżeli się kiedyś ukaże to może stanowić silną konkurencję dla innych gier tego typu. Raczej za MMO nie przepadam, ale ta produkcja mi się spodobała.

  2. O ile mi wiadomo TSoR jest już naprawdę długo na rynku gier mmo, i nie odniósł jakiegoś spektakularnego sukcesu. . . W jaki sposób udało im się zebrać 60 (!) tysięcy euro? Jakoś nie chce mi się w to wierzyć, przecież to naprawdę dużo pieniędzy (!). Nawet jeżeli community liczyło by jakieś 10-30 tysięcy użytkowników (w co wątpie) to i tak tylko niewielki procent dorzuciłby swoje 4 centy. . . No chyba, że jakiś bogacz zabawia się w TSoR. PS: Brakuje mi w newsie odnośnika do odpowiedniej karty w encyklopedii gier, mam nadzieję, że w przyszłości takowa zostanie dodana? ;).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here