Serwis Gamerscore zapowiada, iż w najbliższej przyszłości znaczek Games for Windows Live będzie towarzyszył także systemowi WinXp. Oznacza to również, że nowe gry działające na tym systemie będą korzystały z wszystkich dobrodziestw Windows Live. Ponoć otrzymujemy tę atrakcję gdyż zespół, który pracował nad Games for Windows Live na początku skupiać się miał tylko i wyłącznie na jednej platformie.

Teraz, gdy na rynku „olbrzymi sukces” odnoszą Halo 2 oraz Shadowrun postanowiono rozpieścić posiadaczy Windowsa XP. Dzięki wielkiemu uczuciu jakim obdarzyła nas firma z Redmond pozycje takie jak Universe at War czy Gears of War PC będą korzystały z usługi sieciowej Mircosoftu również na ich starszym systemie operacyjnym. A już myśleliśmy, że może chodzić o niewielką liczbę grających posiadaczy Visty. Dobrze wiedzieć, że czasem się mylimy a wielkie korporacje dbają o przeciętnego Kowalskiego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Nareszcie. Sam nic nieznaczący znaczek „Games For Windows” na moim Supreme Commander tylko irytuje. Mogli chociaż dopisać to całe „Live!” i już mógłbym bawić się achievements’ami. Chociaż i tak biblioteczka gier z dopiskiem „Live” słabo wygląda. Dla tych kilku pozycji mam płacić abonament? Hell no! Mówiono, że ta usługa będzie wyglądała zupełnie inaczej na PC’tach. Mam nadzieję, że najbliższe miesiące przyniosą jakąś zmianę :E.

  2. Pierwszą myślą jaka przyszła mi do głowy było : buahahaha. Nie mogłem jej niestety głośno wyrazić bo siedzę w pracy. A tak bardziej z sensem. Czego innego można się było spodziewać? Wyszły dwa bardzo przeciętne tytuły. Jeden ma trzy lata,a MS próbuje wykorzystać go do promocji Vist i DX10. Drugi w ciągu kilku dni ośmieszył MS gdy okazało się, że nie można go odpalić na XP tylko dlatego, że ta możliwość została zablokowana programowo. W tej sytuacji nawet zaślepiony MS musiał podjąć jakieś działania by ratować własną inicjatywę. Ankieta: Czy uważasz że w zaistniałych okolicznościach jest możliwe pojawienie się DX10 dla Win XP? Tak? Nie? Nie mam zdania? Jestem użytkownikiem konsol i nic mnie to nie obchodzi. 😛

  3. uffff. . . vista przykro mi, ale zobaczymy się może za 1,5 – 2 lata :D. Skoro DX10 będzie na XP to wypas. Wolę pograć na XP tym bardziej, że mój PC „staruszek” dostał by zawału przy uruchamianiu Visty 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here