Tak przynajmniej twierdzi znany i (nie)lubiany Clifford Bleszinski, który rozmawiał z redakcją serwisu Gamasutra. Powtórzył on kontrowersyjną tezę postawioną kilkanaście miesięcy temu.Zdaniem przedstawiciela Epic Games strzelanki przyszłości to gry RPG. Być może dlatego w Gears of War 3 zobaczyć mamy elementy gry fabularnej. Mają one jednak być „bardzo lekkie”.

Co to konkretnie oznacza? Tego Bleszinski już nie powiedział, choć możemy się pewnych rzeczy domyślać po tym jak ujawnił, że strzelankami, które polubił są między innymi BioShock i Borderlands. W przyszłości, zdaniem twórcy, poszczególne gatunki mogą się coraz bardziej przenikać. Ma to się przyczynić do powstania shooterów, w których będzie jeszcze więcej elementów gier RPG czy historia opowiedziana w taki sposób jak w Heavy Rain.

Jak dla nas brzmi to fantastycznie. Choć lubimy „bezmózgie” strzelanie jak w Painkillerze czy Serious Sam, to absolutnym numerem jeden są dla nas tytuły, w których mamy duży wpływ na wygląd, umiejętności swojego bohatera. RPG Shootery z elementami Heavy Rain? W tej chwili przypomniał nam się Wolfenstein 3D, więc na zakończenie napiszemy tylko – Bring’em on!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Jeżeli o elementy gier fabularnych chodzi, to Gears of War brakuje przede wszystkim jednego: fabuły 😉 Jak Clifford i spółka popracują nad tym, to niech dopiero wtedy biorą się za kolejne, mniej istotne 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here