Niektórzy czytając powyższe słowa mogą mieć małe deja vu. Tak. Minął rok i prestiżowy, amerykański tygodnik opinii kolejny raz pokusił się o zestawienie najlepszych gier mijającego roku. W 2007 zwyciężył Halo 3. Do annałów historii branży elektronicznej rozrywki przeszło słynne zdanie o grze Bungie: Halo 3 has become the perfect hardcore first-person combat simulator. Tak wiec ubiegłorocznym „hitem” został „combat simulator” z Masterchiefem w roli głównej. A jak sprawy mają się w roku pańskim 2008? Redaktorzy Time'a znowu swoją listę stworzyli chyba po kilku głębszych. Choć trzeba przyznać, że mimo wszystko trochę się w temacie wyedukowali. Na pierwszym miejscu listy TOP 10 najważniejszych gier mamy oczywiście Grand Theft Auto IV. O te grze słyszał zapewne każdy i gdyby nie znalazła się w zestawieniu twórcy „listy” naraziliby się na śmieszność. Gra numer dwa to Braid z usługi Xbox Live. Produkcję tę najlepiej podsumował Ben „Yahtzee” Croshaw. Na wielkie uznanie Time'a zasłużył sobie także Sackboy z LittleBigPlanet, który podobał się bardziej niż Rockband 2 i drugi Gears of War. Na liście znalazł się też Dead Space i Spore.

Do pierwszej piątki jest całkiem… przyzwoicie. Niestety nie wiem co się stało z na przykład nowym Falloutem, intrygująca jest też pozycja numer 9 oraz 7, czyli Force Unleashed.

Oto Top Ten 2008 według magazynu Time:

1. Grand Theft Auto IV
2. Braid
3. LittleBigPlanet
4. Rock Band 2
5. Gears of War 2
6. Dead Space
7. Star Wars: The Force Unleashed
8. Hunted Forever
9. Fieldrunners
10. Spore

[Głosów:0    Średnia:0/5]

14 KOMENTARZE

 1. Pierwszy raz słyszę o grze Braid ;D Chociaż, że mam xbox live. . . Jak dla mnie brakuje GH World Tour, Burnouta i Tap Tapa na iPhone xD

 2. Gdybyście dopisali na jakie platformy są te gry, to zauważylibyście polityczną poprawność. Po rowno na X360 i PS3. PC jest również. Ta lista za pomoca wujka Google jest robiona. „Coś” z każdej platformy. EDIT:Obrazek komentuje całą listę 😉

 3. Fieldrunners to gierka na iPoda/iPhone’a. Przyjemna, ale nawet biorąc pod uwagę gry tylko z tej platformy, niezbyt rewolucyjna.

 4. Co za zestawienie, jakby zawodnika wagi ciężkiej zestawiać z kimś o wadze piórkowej ;-). Swoją drogą, mam nadzieję że V. urządzi jakiś plebiscyt na najlepsze produkcje A. D 2008.

 5. A czemu po kilku głębszych? To już nie można doceniać innowacyjności w grach, zamiast nagradzać za rozwijanie sprawdzonych patentów? Pod tym względem moim zdaniem lista jest całkiem nieźle ułożona.

  • A czemu po kilku głębszych? To już nie można doceniać innowacyjności w grach, zamiast nagradzać za rozwijanie sprawdzonych patentów? Pod tym względem moim zdaniem lista jest całkiem nieźle ułożona.

   No faktycznie docenili innowacyjność: Rockband Force Unleashed rok temu Halo 3 no super innowacyjność oni chyba wybierają to co się sprzedaje lub co zauważyli w kampaniach reklamowych

 6. Hmm. . . Ja osobiście uważam, że jesli już taki plebiscyt ma mieć miejsce to troche przesadą jest mieszanie wszystkich dostępnych opcji gier. . . Różnica miedzy PC, PS3 i XBOX – ok, ale no gry z Ipoda/Iphone’a?? Czemu nie ma darmowych gierek online albo np zagadek logicznych z gazety?? -_-

 7. Co to za lista? Skad oni to wytrzasneli? GTA IV – najbardziej wtorna gra roku na pierwszym miejscu? To jakas paranoja! Jak dla mnie to tylko Gears of War 2 powinien zostac, a reszta wypad z listy. Brakuje MGS4, Fallout 3, Call of Duty oraz innych wybitnych pozycji. . . Jak dla mnie lista do kosza.

 8. Lista jak lista w sumie i tak niezle:) z tym GTa to mogę się zgodzc najbardziej oklepana i rozreklamowana gra w tym roku w sumie:) Braid gra jest super nie powiem . . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here