Choć niedawno Polyphony Digital zdradziło oficjalną japońską datę premiery Gran Turismo 5, to firma nie chce powiedzieć kiedy dokładnie wypróbujemy ten tytuł w akcji na Starym Kontynencie. Serwis Joystiq donosi, że boss studia – Kazunori Yamauchi – wyjawił, że „w USA i Europie nie będzie ona (data premiery przyp. red.) zasadniczo różnić się od japońskiej. Dział marketingu omawia właśnie tę sprawę”.

Czy oznacza to, że zagramy w marcu tak jak nasi koledzy z Kraju Kwitnącej Wiśni? Możemy tylko trzymać za to kciuki. Oczywiście kiedy tylko dowiemy się czegoś konkretnego, będziecie o tym mogli przeczytać na Valhalli.

Póki co możemy tylko przybliżyć wam inną wypowiedź z wywiadu z Yamauchim, który opublikował wspomniany już serwis Joystiq. W tekście boss japońskiej firmy zdradził, że na kolejną odsłonę Gran Turismo nie będziemy czekali tak długo jak na „piątkę”.

GT5 to tytuł, który w zasadzie budowany był od podstaw, ale z tego powodu kolejna wersja gry zostanie wydana szybciej – chodzi tu o okres, w którym trafi do sklepów. Myślę jednak, że kiedy GT5 trafi do sklepów, wciąż będziemy mieli sporo rzeczy do zrobienia. Czy wykonamy je w GT6 czy w kolejnej wersji gry na PSP. Tego jeszcze nie jestem pewien” – powiedział Yamauchi.

Czyli kiedy dokładnie zagramy w Gran Turismo 6? Możemy już typować konkretną datę. My stawiamy na okolice roku 2020.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. czyżby przestali zarabiać na demie? hehemoże wypuszczą na święta GT5 Demo Ultimate Edition za jedyne 39. 99$ to było by coś, może nawet w bundle z ps3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here