Nie tak dawno temu pisaliśmy, że Activision rozważa możliwość wprowadzenia opłat za granie online. Dziś dowiedzieliśmy się, że firma próbuje zarobić także na inne sposoby. W rozmowie z Seattle Times, twórca serii Guitar Hero (Kai Huang) przyznał, że zatrudniająca go korporacja przymierza się do wprowadzenia miesięcznych opłat (abonamentu) za możliwość korzystania z biblioteki mikrododatków do Bohatera Gitary.

Być może zajmie jej to chwilę, ale wprowadzenie dodatkowych opłat jest w zasadzie przesądzone. Póki co ambitne plany Activision przekreśliły jednak komplikacje prawne związane z licencjami na poszczególne utwory. Możemy się jednak domyślać co stanie się kiedy prawnicy korporacji uporają się już z tym problemem.

Wypada się więc zastanowić za co jeszcze korporacja może od nas ściągnąć pieniądze. My proponujemy żeby sprzedawała gry z czarno-białymi okładkami albo w ogóle bez okładek. Te kolorowe powinny być dokładane tylko do edycji „Exclusive”! Z gier można też wyciągnąć instrukcje i sprzedawać je za pięć dodatkowych dolarów. Oryginalnym pomysłem wydaje nam się też nałożenie specjalnego „podatku” na gry Activison (żeby nie było, że po prostu drożeją). Każdy gracz będzie chciał przecież dołożyć pięć czy dziesięć baksów za możliwość zagrania w takie przeboje jak Modern Warfare 2?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here