Pisaliśmy już o żywiołowym rozwoju rynku gier na platformy przenośne. Zdaje się, że mamy kolejny, ważny krok w tej dziedzinie. Najpopularniejszy silnik fizyczny wykorzystywany w grach wideo, czyli Havok trafi do telefonów komórkowych/smartfonów, które w swoich trzewiach mają zainstalowany system operacyjny Android od Google'a.. Jak to wszystko prezentuje się w praktyce pokazało Sony Ericsson na przykładzie swojego telefonu-konsoli Xperia Play z zainstalowanym Androidem w wersji 2.3. Trzeba przyznać, że poniższy materiał wideo robi spore wrażenie. Szczególnie ten biedny troll wystrzeliwany jak z procy!

Warto także wspomnieć o świeżo opublikowanych danych (ze stycznia tego roku) z rynku amerykańskiego przez analityków z ComScore. Według zebranych informacji rynkowych Smartfony z Androidem na pokładzie wysunęły się na prowadzenie i ten system operacyjny ma już 31.2 procent rynku i pokonał BlackBerry (30.4 %) oraz iPhone'a (24.7%).

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. Producenci zauważyli, jak niewygodne są dotykowe analogi, więc poszli po rozum do głowy i. . . przenieśli je w inne miejsce. I to w telefonie, którego największą zaletą mają być sprzętowe przyciski. Brawo

  2. Choć nie jestem pewien czy specyficzne sterowanie przyjmie się w światku gier na smartfony (bo każda gra musiała by mieć wsparcie ekstra dla przycisków xperii play), to muszę przyznać, że przemawia to do mnie o wiele bardziej niż granie za pomocą samego dotyku na ekranie. Ogólnie to jest niezły kąsek dla zwolenników prawdziwych przycisków klawiatury w smartfonach. Największy problem w tym, że choć da się na niej grać bardzo fajnie, to już pisanie czegokolwiek na ekranie dotykowym takiej osobie przyjemności nie sprawi. Biorąc pod uwagę powyższe, wydaje się, że urządzenie trafi do ludzi, którzy:- częściej grają niż piszą sms-y (albo w ogóle cokolwiek piszą na telefonie), ale chcą też mieć telefon;- nie chcą przy sobie nosić telefonu oraz handhelda, lepiej mieć 2 w 1;- szkoda im pieniędzy na 2 osobne urządzenia;Obawiam się, że xperia play może się okazać tylko ciekawostką, tak jak kiedyś nokia nGage. Faktem jest, że obecnie rynek gier na przenośne urządzenia jest o wiele większy niż za czasów nokii, ale szefowie SE najwyraźniej doszli do wniosku, że kto nie ryzykuje, ten daleko nie ujedzie i dlatego kibicuję temu pomysłowi! Ostatecznie jeśli developerzy nie zaczną dodawać obsługi „pada” dla xperii, to nic złego się nie stanie – zostanie klasyczne sterowanie dotykowe, a właściciel urządzenia zapomni, że jest ono rozsuwane. Poza tym nie wiadomo czy będzie dostęp tylko do android market, czy może również do PSN.

  3. Zainteresowanym polecam obejrzeć http://www.sonyericsson. com/play/main. aspx?cc=. . . l#screen-8 stronę produktu. Można się ciekawych rzeczy dowiedzieć. Na przykład, że gpu (adreno 205) telefonu będzie sprzętowo wspierał SVG i Adobe Flash. Niestety co do pracy na baterii, to obawiam się, że nie ma co liczyć na wydajność znacząco większą niż przeciętna xperia 😐

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here