Jak doskonale wiecie życie takich farciarzy jak my to prawdziwa bajka. Piękne kobiety, szybkie samochody, prywatne odrzutowce. To wszystko jest dla nas codziennością. Na dodatek jesteśmy na „Ty” z wszystkimi najważniejszymi osobami branży, chodzimy na imprezy gdzie je się tylko sushi i popija szampana. Ciągle wam mało? Mamy dostęp do wszystkich najlepszych gier jeszcze przed ich premierą, praca to dla nas w zasadzie czas wolny a pół roku spędzamy na urlopie.

Dobra czas zejść na ziemię, choć pomarzyć o takich atrakcjach od czasu do czasu lubimy. Najważniejsza część tego newsa dotyczy rzecz jasna zarobków osób pracujących w świecie elektronicznej rozrywki. Te podał właśnie MCV, powołując się na źródła wewnątrz branży.

Chcecie wiedzieć ile kto zarabia na Wyspach? Pod treścią newsa znajdziecie odpowiednie zestawienie. Nas oczywiście najbardziej zainteresowały zarobki naszych kolegów po fachu. Kiedy je zobaczyliśmy musieliśmy przecierać ekrany monitorów które niechcący opluliśmy. Śmialiśmy się. I to głośno. Dziennikarze branżowi w Zjednoczonym Królestwie zarabiają od piętnastu do trzydziestu tysięcy funtów rocznie. No, to prawie tyle co my. Przed wami dochody ludzi, którzy dbają o to żebyście mieli czym się bawić (podajemy oryginalne nazwy stanowisk, zarobki podawane są w funtach, w skali roku).

UK Managing Director:

Początkująca firma: £50k+
Firma ze średnim potencjałem: £60k – £85k
Jedna z dziesięciu największych firm: £100k – £250k+

Marketing Director:

Początkująca firma: £50k – £70k
Firma ze średnim potencjałem: £60k – £80k
Jedna z dziesięciu największych firm: £75k – £120k

Sales Director:

Początkująca firma: £50k – £70k
Firma ze średnim potencjałem: £60k – £80k
Jedna z dziesięciu największych firm: £75k – £120k

Finance Director: £50k – £120k

Sales Manager: £45k – £70k

Senior Brand Manager: £30k – £55k

Junior Brand Manager: £20k – £38k

In-House PR Manager: £25k – £50k

Development Programmer:

Junior: £18-£25k
Regular: £20-£35k
Senior: £35k-£50k
Lead: £40-£60k

Artist:

Junior: £18k -£21k
Regular: £20-£27k
Senior: £27-£35k
Lead: £38-£55k

Designer:

Junior: £18-£21k
Regular: £20-£28k
Senior: £25-£35k
Lead: £38-£55k

Producer:

Junior: £18-£27k
Regular: £28-£40k

[Głosów:0    Średnia:0/5]

12 KOMENTARZE

  • Czym tu się podniecać? W Belgii bezrobotny dostaje 1000 euro zasiłku. U nas tyle się nie zarabia 😐

   pierdo!!@$$#% Naprawdę ?!

   tak jest niestety. Teraz programista czy grafik to żuk, wyrobnik. Ma robic godzinami to co ktos mu karze od górnie. To mozolna i nudna praca. . Skończyły się niestety czasy zapalańców, którzy sami wymyślali i kleili kod i grafikę w „garażu”. Teraz to jest biznes i nie ma czasu na kreatywność, a to że nieroby na górze zarabiają najwięcej-tak jest wszędzie. Ci co na nich robią zawsze dostają najmniej.

   Smutna prawda, ale tak jest wszędzie :(.

  • Czym tu się podniecać? W Belgii bezrobotny dostaje 1000 euro zasiłku. U nas tyle się nie zarabia 😐

   W żadnym europejskim kraju, nie ma tak wysokich zasiłków, bo by po prostu niektórym osobnikom nie opłacało sie pracować. We Francji czy w Niemczech, początkującemu pracownikowi po szkole średniej oferuje się właśnie taki wynagrodzenie, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd.

 1. NIC DZIWNEGO ZE GRY SA JAKIE SA skoro ludzie w branży zarabiają mniej niż kierowca autobusu w Londynie 25tys. Ł/rok za tyle tez bym nie miał pomysłu na jakiś przełom/hit

 2. Zabawne, cała obstawa managerów zarabia więcej niż właściwi twórcy gry. To coś jak górnicy i nadzorcy albo mrówki i strażnicy.

 3. tak jest niestety. Teraz programista czy grafik to żuk, wyrobnik. Ma robic godzinami to co ktos mu karze od górnie. To mozolna i nudna praca. . Skończyły się niestety czasy zapalańców, którzy sami wymyślali i kleili kod i grafikę w „garażu”. Teraz to jest biznes i nie ma czasu na kreatywność, a to że nieroby na górze zarabiają najwięcej-tak jest wszędzie. Ci co na nich robią zawsze dostają najmniej.

  • . . . Skończyły się niestety czasy zapaleńców, którzy sami wymyślali i kleili kod i grafikę w „garażu”. . .

   I tu się mylisz robaczku. ;]

 4. Czym tu się podniecać? W Belgii bezrobotny dostaje 1000 euro zasiłku. U nas tyle się nie zarabia 😐

  No tak fajnie sie patrzy na Euro czy dolary jak sie mieszka u nas. Czemu nikt nie wspomni ze te 1000 E to nie az tak wiele. Ceny zywnosci sa o wiele wyzsze. U nas chleb kosztuje 1,50-2,50 a na zachodzie okolo 5-8 zl . Papierosy sa tak drogie ze rodziny kupuja je w Polsce i wysylaja rodzinom w Angli poczta. Co z tego ze elektronika jest tania jak barszcz jak za zywnosc i wynajem placi sie duza kase. Wkoncu zycie jest najdrozsze bo z FullHD Tv mozna zrezygnowac a z chleba juz nie bardzo. Oczywiscie nie mowe ze u nas jest rozowo <bo nie jest> , ale nie przesadzajcie z tymi dolarami w oczach.

 5. Mam znajomych w Belgii więc mam jakieś pojęcie o tym. Im się opłaca zmienić samochód co 2 lata, niż jeździć tym samym przez lat 7. Więc wiesz. . . statystyki statystykami a jest jak jest. W każdym bądź razie ludziom na zachodzie źle się nie wiedzie. W innych krajach ludzie którzy mieszkają w blokach są ludźmi kiepsko zarabiającymi, u nas mieszka większość. Dam przykład z początku lat dziewięćdziesiątych (u nas się zmieniło na lepsze, ale i u nich też). Mój ojciec pracując w kraju (anestezjolog) zarabiał 10 dolarów (przeliczając na dolary) na miesiąc. W Belgii za to samo dostawał 100. . . dziennie! Czyli jednego dnia w Belgii, wyrabiał 10cio miesięczną pensję w Polsce. Masz tu równość? I my sie mamy dostosowywać do standardów UE? Za paczkę fajek mam zapłacić 4 euro? Jak ludzi w Polsce nie stać na papierosy powyżej 6 złotych. Dla mnie farsa!No ale pocieszmy sie tym, ze nie jesteśmy najbiedniejszym krajem UE. . . . PONOĆ.

 6. W żadnym europejskim kraju, nie ma tak wysokich zasiłków, bo by po prostu niektórym osobnikom nie opłacało sie pracować.

  Z tego co się orientuje to Lipton się nie myli. Nie wiem jak w Belgii ale w Holandii najniższy social to jakieś 900 ojro. A jak zrobić żeby ludziom się jednak chciało pracować? To proste. Żeby dostać ojro musisz udowodnić, że w ciągu roku pracowałeś albo (nie jestem pewien) szukałeś pracy przez jakieś 3 miesiące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here