Tym razem nie chodzi nawet o osoby korzystające z nielegalnych kopii gier. Jak donosi serwis GamesIndustry Biz usługa sieciowa Playstation HOME nie będzie siedliskiem zła bo Sony będzie zwalaczało osobników, którzy nie będą przestrzegali szeroko rozumianej netykiety.

Jeśli czujesz, że ktoś wykorzystuje cię albo po prostu zachowuje się niewłaściwie to będziesz mógł zgłosić tego typu zachowania. Jeśli przeskrobiesz bardzo, bardzo poważnie to będziemy mogli zablokować twoją konsolę z poziomu sprzętowego tak, że by dostać się do HOME musiałbyś zmienić miejsce zamieszkania albo kupić nową PS3. Oczywiście nie jest to coś, co chcemy robić bardzo często, ale takie możliwości mają zniechęcać osoby, które chcą nabroić” – powiedział szef Playstation HOME, pan Peter Edward w trakcie Edinburgh Interactive Festival.

Przydałoby się takie narzędzie szeroko rozumianej społeczności internetowej. Niektórzy po prostu nie potrafią być grzeczni, mili i uprzejmi i najlepszą karą byłoby odcięcie ich od globalnej pajęczyny. Pomarzyć dobra rzecz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

11 KOMENTARZE

 1. Denuncjowanie sąsiada – gwarantowanym dobrem ogółu. Nie lubisz kogoś? Donieś na niego jak najszybciej! wyeliminuj go z naszego społeczeństwa! Pozbądź się gnidy!😉

 2. Dziwi mnie, że jeszcze tego nie zrobili. Eh. . . ale i tak przewiduje, że wielu niewinnych zginie (czyt. straci dostęp do internetu w PS3).

 3. w pełni się zgadzam że należy zwalczać chamstwo netowe pytanie tylko czy tego typu metody są właściwe, a po drugie czy są one zgodne z prawem – skoro kupuję coś co ma mi m. in. zapewnić połączenie z netem, a nagle mi się to połączenie ogranicza to czy nie narusza to interesu klienta?Nie mówiąc o weryfikacji tego denuncjowania? A jak po prostu jakaś grupa osób się na kogoś uweźmie i powie że on jest zły bo im zrobił kuku to co? Jak to owi admini zweryfikują?Jak dla mnie pomysł niezwykle trudny do realizacji w sposób właściwy. . .

 4. To nie jest uczciwe wobec klienta i jest to jawne łamanie zasad praw konsumenta. Jeśli sony będzie odcinać klientów od zasobów internetowych (blokować software’owo konsolę) uniemożliwiając na „zawszę” połączenia z internetem, będzie to łamanie zasad kupna i sprzedaży (tzn. towar nie zgodny z umową sprzedaży, towar niekompletny). Karanie ludzi za w/w przewinienia można załatwiać w inny sposób (bezpieczny dla obu stron) np. poprzez banowanie konta użytkownika danego serwisu (np. PS HOME) na pewien okres lub na zawszę. Natomiast blokowanie konsoli uważam za nielegalne i można z tego tytułu ubiegać się o odszkodowanie (wymianę konsoli na sprawną) w drodze sądu. Sony troszkę przegięło w tej sprawie.

  • To nie jest uczciwe wobec klienta i jest to jawne łamanie zasad praw konsumenta. Sony troszkę przegięło w tej sprawie.

   Po pierwsze nie wiesz czy przegięło, bo nie wiesz czego będzie dotyczyć blokada, a jak wynika z wypowiedzi raczej nie „ogólnego dostępu do sieci”. Wystarczy, że odpowiednio przygotują umowę licencyjną dotyczącą usługi (np. Home) – mają wtedy pełne prawo do jej odcięcia. A pomysł jak najbardziej ok. Tępić hołotę.

  • Zmienic miejsce zamieszkania?Znaczy Dynamic IP i po sprawie.

   nie koniecznie ban musi byc na adres ip chociaz na to wskazuje wypowiedz. skoro kupic nowakonsole moze byc to rowniez MAC adres karty, badz serial number konsoli. banowanie po ip to najbarzdiej ‚prymitywny’ sposob banowania 🙂

 5. Niedlugo MS zacznie banowac kopie windowsow za niewlasciwe zachowanie uzytkownikow. . . Swiat schodzi na psy, a ludzie sami pozwalaja sie kastrowac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here