Jak odpowiednio dobrać uchwyty do telewizorów

Nie możesz się już doczekać kiedy razem z rodziną zasiądziesz przed nowym telewizorem? Zanim to nastąpi, warto poświęcić jeszcze chwilę uwagi, by dobrać odpowiednie uchwyty do telewizorów, które pozwolą wam w pełni cieszyć się domowymi seansami. W niniejszym artykule podpowiadamy, czym kierować się przy ich wyborze.

NIEZBYWALNY ELEMENT

Telewizor to wciąż niezbywalny element wielu domów i choć od wielu już lat wieszczy się jego upadek na rzecz komputerowych monitorów, to branża ta ma się naprawdę świetnie. Nic w tym dziwnego – pomimo coraz mniejszego zainteresowania tradycyjną telewizją, trudno sobie wyobrazić lepszy sposób na oglądanie ulubionych filmów, czy też seriali, niż wyświetlanie ich na dużym, przestronnym ekranie wiszącym na jednej ze ścian naszego salonu.

Aby jednak móc cieszyć się tym domowym, osobistym kinem, musimy nie tylko zadbać o jakość samego sprzętu, ale też o sposób w jaki będzie on przymocowany do ściany. Przekłada się to bowiem na komfort jego użytkowania, a ten jest przecież najważniejszy. W tym właśnie celu przydadzą nam się profesjonalne uchwyty do telewizorów.

UCHWYTY DO TELEWIZORÓW – PŁASKIE CZY OBROTOWE?

Po pierwsze – funkcjonalność.

Przed wyborem odpowiednich uchwytów do telewizorów musimy konieczne zwrócić uwagę na to, w jakim rodzaju pomieszczenia będzie znajdował się nasz telewizor. Najczęściej jest to salon, jednak ten w zależności od metrażu mieszkania, ma różne rozmiary.

W przypadku niedużego salonu, doskonale sprawdzą się uchwyty płaskie, zwane również statycznymi. Pozwalają one na zawieszenie telewizora na najbardziej zadowalającej nas wysokości, tak by odbiór przez widzów był maksymalnie komfortowy. Dodatkowym plusem, nie mniej ważnym niż funkcjonalność, jest ich „dyskrecja”. Są one praktycznie niewidoczne, gdyż pozwalają na maksymalne przysunięcie telewizora do ściany.

Jeśli chodzi natomiast o duże salony, w których oglądamy telewizję z różnych miejsc, warto zastanowić się nad zakupem uchwytów obrotowych, znanych również jako mobilne. Z ich pomocą możemy łatwo zmieniać wysokość zawieszenia naszego sprzętu. (W przypadku statycznych, jak wskazuje sama nazwa, nie jest to możliwe). Droższe modele tego rodzaju uchwytów wyposażone są nie tylko w funkcję regulacji wysokości, ale też bocznego nachylenia, a nawet kontroli położenia naszego telewizora za pomocą pilota. (Wiele z wymienionych powyżej uchwytów znajdziecie między innymi na stronie sklepu Ihaa, pod poniższym adresem: https://ihaa.pl/uchwyty_do_telewizorow.)

ESTETYCZNY ROZMIAR

Swobodna regulacja położenia to jednak nie wszystko. Równie ważny w przypadku uchwytów do telewizorów jest ich estetyczny, minimalistyczny wygląd, dzięki któremu nasz telewizor będzie wpisywał się w wygląd salonu. Aby go osiągnąć, musimy dobrze dopasować rozmiar naszego sprzętu i uchwytu. W przeciwnym wypadku wystające, nieestetyczne elementy mogą skutecznie zaburzyć harmonię naszego salonu. Na szczęście większość dostępnych na rynku modeli, wyposażona jest w odpowiednie oznaczenia, dzięki którym z pewnością uda nam się dobrać ten najodpowiedniejszy. Do wielu z nich dołączane są również specjalne spinki do kabli, przy pomocy jakich usuniemy je z pola widzenia.

Kiedy już się uporami z tymi dwiema najważniejszymi kwestiami, czyli estetyką oraz funkcjonalnością, nie pozostaje nam nic innego, jak zasiąść do wspólnego seansu z najbliższymi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here