Jak wybrać drukarkę do domu lub biura

0
2920

Wybierając drukarkę musimy zapoznać się z jej rodzajami oraz zastanowić się jakie mamy dla niej przeznaczenie/w jakich celach ma nam służyć. Przedstawiam więc dwa rodzaje drukarek.

Drukarka kolorowa czy monochromatyczna?

Drukarka monochromatyczna to zwykła drukarka czarno-biała. Do biura najpewniej osoby wybiorą drukarkę kolorową aby mieć możliwość 2 opcji drukowania. Jednak w domowych warunkach wystarczy nam zwykła drukarka monochromatyczna, koszt wydruku jednej kartki to od 10-15 groszy. Czyli reasumując drukarka monochromatyczna czy kolorowa? Zależy jaką kwotę mamy przygotowaną, jaka wydajność drukarki ma być spełniona i co będziemy drukować – w kolorze czy czarno-biały? Kupując drukarkę kolorową musimy wiedzieć, że na pewno będzie ona droższa od monochromatycznej.

Drukarka do domu i do biura

Do domu najlepsza będzie dla nas prosta, ekonomiczna ( która nie zużywa wiele tuszu,atramentu) drukarka. Jeśli od czasu do czasu będziemy chcieli, potrzebowali wydrukować coś w kolorze, jakąś grafikę lub zdjęcie wybierzmy drukarkę atramentową. Ma ona przejrzysty i dobrze widoczny wydruk. Natomiast drukarka laserowa kolorowa jest bardzo droga nie tylko jako urządzenie ale jako duży koszt eksploatacji ( drogie tusze, wydruk jednej kartki 0,50 groszy) – często koszt przekracza wartość samej drukarki, biuro może wliczyć to sobie w koszty ale domownik nie – dlatego lepsza jest drukarka atramentowa.

W biurze przede wszystkim stawiamy na ilość i jakość, drukujemy więcej dlatego musimy zwracać uwagę na koszty eksploatacji jakie niesie za sobą drukarka. W biurze będziemy drukować przede wszystkim dokumenty czyli biało czarne kolory. Nie mamy aż takiej potrzeby drukowania zdjęć więc rozważmy opcję drukarki laserowej.

Jeśli korzystać używamy dodatkowo często skanera lub kopiarki możemy zainwestować w urządzenie wielofunkcyjne 2 w 1, 3 w 1 lub 4 w 1. Dzięki temu płacimy mniej a zyskujemy urządzenie, które na pewno w biurach się przydaje.

Drukarki są w różnych cenach, w zależności od jej przeznaczenia i od naszych życzeń. Drukarka Laserowa kolorowa kosztuje około 1000 złotych, więc widzimy, że czasami w domowych warunkach nie będziemy w stanie jej kupić a co dopiero pokryć jej koszty eksploatacji.

Sklep komputerowy online

Znajdziemy tam wiele urządzeń i akcesoriów biurowych. Przede wszystkim możemy tam znaleźć wspomniane wcześniej drukarki oraz tusze i tonery. Na stronie sklepu AkcesoriaMarket.pl jest wiele promocji chociaż same ceny są normalnymi cenami a nie zawyżonymi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here