Jak wybrać najlepszy odkurzacz?

Dzisiaj trudno wyobrazić sobie codzienne porządki w domu i sprzątanie bez odkurzacza. To funkcjonalne urządzenie znajduje się w wyposażeniu niemal każdego gospodarstwa domowego. Za jego pomocą można bardzo szybko i bez większego wysiłku pozbyć się kurzu z podłóg i dywanu. Odkurzacze skutecznie wyparły popularne kiedyś szczotki i szufelki. Producenci sprzętu AGD wciąż udoskonalają urządzenia, tak aby domowe obowiązki były jeszcze bardziej przyjemne i efektywne. Zobacz, kilka kryteriów które warto uwzględnić podczas poszukiwania idealnego odkurzacza.

Urządzenia do zadań specjalnych

Współczesne odkurzacze przypominają domowe roboty, które oprócz odkurzania na sucho i mokro, umożliwiają kompleksowe czyszczenie i pranie dywanu oraz wykładziny. Wybór odpowiedniego modelu warto uzależnić przede wszystkim od potrzeb. Inny odkurzacz sprawdzi się w domu, inny w biurze, a jeszcze inny będzie idealny do samochodu. Do najczęściej wybieranych modeli należą jednak odkurzacze automatyczne.

Skuteczne odkurzacze workowe

Najtańszymi urządzeniami przeznaczonymi do domowego użytku należą odkurzacze workowe. Spośród wszystkich innych wyróżniają się prostotą obsługi. Aby urządzenie działało bez zarzutu należy jedynie regularnie wymieniać worek, w którym zbierają się zanieczyszczenia. Największą zaletą takiego odkurzacza jest jego uniwersalność oraz niski kosz eksploatacji. Inwestując w taki odkurzacz powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że moc urządzenia maleje wraz z zapełnieniem się worka, dlatego należy wymieniać go co kilka tygodni. Jeśli jednak, ktoś z Twoich bliskich jest alergikiem o wiele lepiej sprawdzi się odkurzacz bezrowkowy, który o wiele skuteczniej pochłania roztocza i alergeny. Odkurzacz bardzo dobrze usuwa sierść zwierząt, a także pył. Pochłonięty kurz zostaje odwirowany i osadzają się na dnie specjalnego zbiornika. W niektórych modelach nieczystości mogą być też oddzielane na mokro, przy pomocy wody. Ten model odkurzacza zadowoli wszystkich tych, którzy nie mają głowy do regularnej wymiany worków. W bezrowkowych urządzeniach należy pamiętać o wymianie filtra, lecz wystarczy zrobić to raz w roku.

Urządzenia wielofunkcyjne do prania tapicerki

Ostatnią grupę odkurzaczy stanowią urządzenia wielofunkcyjne, które są wyposażone w szereg funkcji dodatkowych takich jak możliwość mycia podłóg, okien, a także prania dywanów i tapicerki. Ogromną zaletą takiego urządzenia jest możliwość zebrania za jego pomocą rozlanych z powierzchni płynów. Dzięki niemu można bardzo kompleksowo posprzątać mieszkanie. Jego największą wadą jest dość wysoka cena. Jeśli chodzi o techniczne aspekty wyboru sprzętu warto uwzględnić moc silnika. W sklepach można znaleźć odkurzacze o mocy od 1000 do 2700 W. Podczas podstawowego sprzątania w mieszkaniu wystarczy model o mocy 1200 W. Jeśli jednak chcesz się skutecznie pozbyć zabrudzeń, wybierz urządzenie o mocy przynajmniej 1600 W. Wybór najlepszego urządzenia powinien w głównej mierze być uzależniony od naszych potrzeb i preferencji. W podjęciu decyzji pomoże Ci dobry ranking odkurzaczy, dzięki któremu porównasz wybrane modele odkurzaczy różnych producentów.

Materiał promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here