Worki do odkurzaczy – jakie są najlepsze?

Odkurzacze workowe cieszą się największym zainteresowaniem kupujących. Są najtańsze, a także łatwe w obsłudze. Jeżeli chcesz zdecydować się na taki model, pamiętaj również o tym, że bardzo ważne jest dobranie do niego odpowiednich worków. Na co zwrócić uwagę?

Worki do odkurzaczy można kupić obecnie w wielu różnych wariantach, dlatego warto znać je wszystkie, by odkurzać skuteczniej i wygodniej. To właśnie worek jest pierwszym elementem filtracyjnym w odkurzaczu i jego zadaniem jest zebranie większości zanieczyszczeń. Te, które nie pozostały w worku, zatrzymują się dopiero na filtrze wylotowym, na przykład HEPA, dlatego jeżeli worek nie będzie wystarczająco skuteczny, efektem będzie szybsze zapchanie się filtra wylotowego i jego wymiana.

Gdy odkurzacz zaczyna mieć słabszą moc i pracować głośniej, to znak, że konieczna będzie wymiana worka. Dobry worek nie tylko powinien pasować do konkretnego modelu odkurzacza, ale również warto zwrócić uwagę na materiał, z którego jest on wykonany.

Jednorazowe czy wielorazowe?

Zdecydowanie jednorazowy – chociaż trzeba będzie regularnie zmieniać tego rodzaju worki, to jednak są one znacznie bardziej efektywne w zatrzymywaniu zanieczyszczeń oraz wygodniejsze w użytkowaniu.

Worki wielorazowe, czyli płócienne są wykonane z tkaniny i wykończone są specjalnymi zapinkami lub klipsami, które pozwalają na otwarcie worka i usunięcie jego zawartości do kosza. Niestety, worki wielorazowe mogą się zatykać, a usunięcie niektórych zanieczyszczeń, na przykład sierści czy włosów, jest bardzo trudne. Ponadto przy opróżnianiu worka trzeba narażać się na kontakt z kurzem i innymi zanieczyszczeniami, które rozpylane są w powietrzu.

Rodzaje worków jednorazowych:

  • worki papierowe – najtańsze worki do odkurzaczy, wykonane są z szarego papieru i wykończone tekturowymi wlotami, niestety, nie zapewniają skutecznej filtracji, są również bardziej narażone na przebicia i wilgoć, jedna sztuka kosztuje około 1-1,5 złotego

  • worki włókninowe – droższe od papierowych, ale cechują się znacznie lepszą filtracją, nie zakłócają mocy ssania odkurzacza, a także są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć – zdecydowanie najlepszy rodzaj worków do odkurzaczy, jedna sztuka kosztuje około 2-2,5 złotego

W sprzedaży można znaleźć również specjalne worki nasycane jonami srebra, które likwidują drobnoustroje, czy też worki wyposażone w mikrofiltr wlotowy, które są dzięki temu jeszcze skuteczniejsze w zbieraniu brudu.

Gdzie kupować najtańsze worki?

Najlepiej w sklepach internetowych, gdzie asortyment jest znacznie szerszy, a ceny bardzo atrakcyjne, nawet po dodaniu kosztów przesyłki. Często w sieci można zakupić również zestawy składające się z worków do odkurzaczy oraz dodatkowych filtrów wlotowych wsuwanych do odkurzacza, a także filtrów HEPA, czyli wylotowych, dlatego też warto mieć pod ręką taki zestaw, aby w razie potrzeby wykonać od razy wymianę.

Gdy poszukujesz dodatkowych informacji związanych z różnymi rodzajami worków do odkurzaczy, znajdziesz je w serwisie Idealny Odkurzacz pod adresem strony: http://www.idealnyodkurzacz.pl/artykul/id/221/worki-do-odkurzaczy.

Materiał promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here