Jaki komputer dla gracza wybrać?

XXI wiek jest okresem, w którym to szczególnie lubianym sposobem na spędzanie czasu przez młodzież są gry komputerowe. Jednak z drugiej zaś strony taka forma rozrywki może okazać się początkowo dość drogim sposobem na zabicie czasu. Zanim przystąpimy do rozgrywki należy przede wszystkim wyposażyć się w dobrej klasy komputer, który podoła dzisiejszym wymaganiom gier komputerowych. Na jakie więc aspekty należy zwrócić uwagę podczas zakupu komputera do gier?

Wydajność i podzespoły

Przede wszystkim wybór komputera musi opierać się na jego wydajności. Za ten zaś element odpowiedzialne są podzespoły, które odnajdziemy wewnątrz komputera. To one determinują to z jakim klasy urządzeniem będziemy mieć do czynienia.

Pierwszym, a zarazem najważniejszym podzespołem jest procesor, który stanowi serce i rdzeń całego układu. Podczas wyboru tego komponentu należy spojrzeć głównie na ilość dostępnych rdzeni oraz ich taktowanie. Absolutne minimum na dzień dzisiejszy stanowią cztery fizyczne rdzenie, których taktowanie będzie wynosić w graniach 3-4 GHz. Naturalnie im te wartości są wyższe tym lepiej dla ogólnej wydajności komputera.

Karta graficzna

Żaden komputer dla gracza nie może się obyć bez dedykowanej karty graficznej. Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że jest to równie istotny podzespół co procesor. Podczas wyboru tego komponenta zwróćmy uwagę przede wszystkim na ilość dostępnej pamięci wideo. Aktualnie najlepiej sprawdzi się minimum 4 GB VRAM. Dzięki temu prawdopodobnie unikniemy zbędnych przycięć. Warto jednak wybierać nowsze modele kart graficznych, w których to implementowane są coraz to nowsze dodatki odpowiadające za poprawę wydajności w grach oraz same możliwości karty.

Pamięć operacyjna RAM

Jednym z elementów dość często ignorowanym przez wielu jest pamięć RAM. Pamiętać należy, że przechowywane są w niej aktualnie wykorzystane programy, w tym także i gry.  Zbyt mała ilość RAMu będzie skutkować najpewniej drastycznymi spadkami wydajności. W tym celu niezbędne jest wyposażenie komputera w co najmniej 8 GB pamięci RAM. Istotnym elementem jest także rodzaj zastosowanych kości. Do gier bez wątpienia najlepiej sprawdzą się pamięci DDR4, które są najwydajniejszymi na rynku. Bardziej budżetowym rozwiązaniem jednak dalej poprawnie się sprawdzającym są kości DDR3, które to są znacznie tańsze.

Podsumowanie

Reasumując, wybierając komputer dla gracza należy zwrócić uwagę na wyżej wymienione podzespoły, które stanowią klucz do uzyskania dużej wydajności. Jest ona niezbędna jeśli chcemy komfortowo pograć w najnowsze tytuły. Jeżeli aktualnie rozważasz zakup laptopa, polecamy odwiedzenie strony sklepu z komputerami https://www.wlodipol.pl, gdzie znajdziesz dużo interesujących propozycji od znanych marek w rozsądnych cenach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here