Jaki tablet dla dziecka

Coraz bardziej widzimy jak nowoczesne zabawki wypierają te starsze, tradycyjne modele. W dzisiejszych czasach nie kupujemy wyłącznie klocków, lalek, czy samochodzików, lecz na przykład tablety dla dzieci. Nie można jednak zaprzeczyć, że pełnią one funkcję głównie edukacyjną, ty samym wspomagając rozwój naszego dziecka. Czym zatem kierować się przy jego kupnie?

Polecane tablety dla dzieci

NAJLEPSZY WYBÓR DO 300 PLN

Prestigio MultiPad 8.0 HD PMT5587

Lark Ultimate 8i

Lenovo TAB 2 A7-10F

NAJLEPSZY WYBÓR DO 600 PLN

NavRoad Nexo Kiddo+

Kiano SlimTab 8 3G

Lenovo A7-30 A3300-H

NAJLEPSZY WYBÓR DO 1200 PLN

Samsung Galaxy Tab E 9.6 Wi-Fi SM-T560

Samsung Galaxy Tab A 9.7 LTE SM-T555

Wygląd tabletu dla dziecka ma znaczenie

Chcąc zachęcić swoje dziecko do korzystania z tego typu zabawki musimy pamiętać, że trzeba wybrać taki model, który przyciągnie już samym wyglądem. Dlatego najczęściej tablety przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat posiadają kolorowe obudowy z różnymi wizerunkami zwierzątek, czy postaci z bajek, dzięki którym stają się one jeszcze bardziej atrakcyjne dla malucha.

Jeśli dziecko jest nieco starsze i ma już inne oczekiwania możemy zdecydować się na model tabletu, który do złudzenia przypomina tradycyjny sprzęt dla dorosłych użytkowników, w ten sposób może poczuć się nieco dojrzalej i pewniej.

Solidność i trwałość tabletów dla dzieci

W każdej zabawce powinniśmy zwracać uwagę na jakość wykonania, szczególnie tyczy się to właśnie tego typu sprzętu:

  • upewnijmy się, że obudowa jest solidnie wykonana,
  • wszystkie szczegóły i drobne elementy powinny być odpowiednio ze sobą dopasowane,
  • materiały, z których wykonany jest tablet nie powinny cechować się najniższą jakością,
  • zorientujmy się, czy wybrany przez nas model będzie wytrzymały,
  • warto zdecydować się na urządzenie, które posiada dodatkowe zabezpieczenia, takie jak wzmocnione szkło, czy wodoodporna obudowa.

Pamiętajmy, że dziecko ma skłonności do upuszczania tego typu sprzętów lub ich niewłaściwego zastosowania, zatem wszelkie zabezpieczenia będą mile widziane i z pewnością przedłużą ich żywotność.

Czym są blokady rodzicielskie w tabletach dla dzieci?

Możemy spotkać się z nimi wchodząc na różne strony internetowe, mają one za zadanie uniemożliwiać wchodzenie na niepożądane strony. W internecie pełno jest niebezpiecznych treści, z których dzieci nie zdają sobie nawet spawy.

Tablet z funkcją blokady rodzicielskiej zapewni dzieciom pełne bezpieczeństwo podczas jego użytkowania, maluch nie zainstaluje też przypadkowo niewłaściwych aplikacji, nie dokona jakichkolwiek płatności, ani nie wejdzie na niewłaściwe strony internetowe.

Dobrym pomysłem jest założenie przez rodzica osobnego pulpitu na tablecie dziecka, który chroniony jest hasłem. Tam możemy dostosować odpowiednie ustawienia i ukryć przed dzieckiem wiele funkcji i aplikacji.

Jakie funkcje dodatkowe powinien posiadać tablet dla dziecka?

Bardzo przydatną opcją jest tak zwana kontrola czasu – dzięki niej po upłynięciu ustalonego przez nas czasu tablet samoczynnie blokuje się, dzięki czemu nie ma możliwości aby przez długi czas leżał włączony i tracił baterię. By ponownie odblokować tablet należy wtedy ponownie wpisać hasło.

Kolejną funkcją jest dostęp do sklepu z aplikacjami przeznaczonymi wyłącznie dla dzieci. W takim miejscu maluch znajdzie wszystkie tytuły, z których może korzystać i bezpiecznie je instalować. W ten sposób mamy pewność, że rozrywka odbywa się na właściwym poziomie i może korzystnie wpłynąć na rozwój naszego dziecka.

Wybierajmy proste rozwiązania w dziecięcych tabletach

Jeśli chcemy wybrać dobre urządzenie dla naszego malucha wybierzmy ten model, który posiada zainstalowaną dodatkową nakładkę upraszczającą interfejs, dzięki czemu korzystanie z systemu będzie dla naszego dziecka niezwykle proste. Dzięki niej wszystkie elementy będą duże, wyraźne i zrozumiałe, a także maluch zyska dostęp do najważniejszych i najlepszych dla niego funkcji i aplikacji.

Dodatkowe aplikacje oraz gry na tablecie dziecięcym

Niektóre profesjonalne urządzenia posiadają już zainstalowane interesujące gry oraz aplikacje, które edukują nasze dzieci i są dostosowane do ich  wieku. Pamiętajmy, że maluch musi mieć wybór, nie powinniśmy zatem instalować dwóch gier, lecz najlepiej kilkanaście, każda z innej dziedziny.

Największą popularnością cieszą się gry matematyczne, aplikacje do rysowania, wirtualne kolorowanki oraz bajki dla dzieci. Zwróćmy uwagę na to, by aplikacje i gry były dostępne w języku polskim chyba, że stawiamy na gry edukacyjne uczące języków.

Tablety dla dzieci idealnym rozwiązanie na długą podróż

Tablet dla dzieci świetnie sprawdza się w samochodzie – możemy umieścić go w specjalnym etui, które mocujemy w zagłówku fotela kierowcy lub pasażera, dzięki czemu dzieci mogą podczas podróży grać lub oglądać bajki. Możemy uruchomić ich ulubione aplikacje, co zapewni im miłą i komfortową podróż.

To także dobry pomysł w sytuacji, gdy jeździmy samochodem w pojedynkę, wtedy często dochodzi do sytuacji, gdy dziecko marudzi lub nudzi się, a my musimy skupić się na prowadzeniu pojazdu i nie potrafimy tym samym uspokoić malucha.

Ceny tabletów zależne są od producenta, dodatkowych funkcji oraz jakości ich wykonania. Jeśli nie chcemy wydać zbyt wiele wystarczy nam 200 złotych, by otrzymać przeciętny tablet. W przypadku gdy zależy nam na solidnym sprzęcie wysokiej jakości musimy wydać około 600 złotych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here