Jakiej kserokopiarki potrzebujesz do swego biura?

W gruncie rzeczy wyposażenie biura nie powinno wiele kosztować. Meble i komputery – wiadomo, to spory wydatek dla firmy, choć kupując je w większej ilości, można zawsze co nieco utargować i zaoszczędzić. Biuro to jednak nie fabryka, tu wytwarza się tylko pomysły, plany dane i zadrukowany papier.

Bez papieru wciąż ani rusz

Choć wielu proroków wieściło, że w XXI wieku będziemy się już właściwie obywali bez papierów, bardzo się mylili. Digitalizacja postępuje, ale jednak wolniej, niż wielu zakładało. Co z tego, że jesteśmy w stanie zarchiwizować każdą treść w postaci cyfrowej, jeśli wciąż tkwi w nas nawyk przeglądania, kartkowania, zaglądania na określoną stronę itp. Ponadto papier to jednak coś namacalnego, a papier z podpisem – ooo, to już dokument, który zasługuje na poczesne miejsce w segregatorze.

Nawet gdyby firma X chciała z produkowania zadrukowanych kartek papieru zrezygnować, to nie poradzi sobie z tym, albowiem będą go od niej wymagały urzędy i instytucje. Także większość kontrahentów nalegać będzie na to, by przynajmniej niektóre pisma, dokumenty, zestawienia, oferty itp. były im dostarczane w postaci wydruków.

Kserokopiarka to całe centrum komunikacji

Jeśli w biurze powstaje ich niewiele, w zupełności wystarczą małe drukarki pracujące w sieci czy przy poszczególnych komputerach. Jeżeli jednak wydruków jest więcej, a ponadto sporządza się kopie i skany, nieodzowna okaże się przynajmniej jedna solidna kserokopiarka. Czasem wszelkie potrzeby zaspokoi tańsza, drukująca tylko w odcieniach czerni, czasem zaś, zwłaszcza gdy z firmy wysyłane są oferty, konieczna będzie maszyna drukująca i kopiująca w kolorze.

Niestety, jest to jednak spory wydatek. Może się on jednak stosunkowo szybko zwrócić, jeśli wybrana kserokopiarka będzie czymś więcej niż tylko drukarką, skanerem i faksem w jednej obudowie. Rozsądnym wyborem może być kupno kserokopiarki poleasingowej: można na tym zaoszczędzić nawet 2/3 ceny. Warto sprawdzić ofertę na stronie https://www.forcopy.com.pl/kserokopiarki-poleasingowe.

Współcześnie produkowane kserokopiarki potrafią bowiem o wiele więcej i mogą służyć jako firmowe centrum komunikacji. Mogą na przykład wysyłać skany na adresy e-mail i serwery FTP albo na skrzynki użytkowników, których w jednej maszynie można założyć nawet 9999. Skrzynki takie mogą być dostępne dla każdego, dla grup lub pojedynczych osób – dostęp można dowolnie konfigurować.

Szybkość, wydajność i uniwersalne zastosowania

Nowoczesne kserokopiarki pracują w sieciach komputerowych, można więc na nich np. drukować, nie wstając zza własnego biurka. Potężne zasobniki na papier zarówno na wejściu, jak i na wyjściu, zapewniają długotrwałą pracę bez konieczności uzupełniania materiałów eksploatacyjnych.

Imponująca jest też szybkość pracy takich maszyn: wydrukowanie jednej strony zabiera im np. zaledwie trzy sekundy. Jedno zlecenie wystarczy, by wykonać tysiące wydruków, które maszyna może posegregować, podziurkować, zgiąć w określony sposób, a nawet zszyć.  

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here