Zdalne sterowanie żarówkami LED i innym oświetleniem - Lutron

Lutron to firma znana szczególnie ze względu na swoje rozwiązania z zakresu automatyki dla domu, a konkretniej, z zakresu zdalnego sterowania oświetleniem. To ważny filar automatyki domowej, która jak wiemy najczęściej wykorzystywana jest w przestronnych, dużych domach, gdzie rola naturalnego (i nie tylko) światła, ma duże znaczenie.

Dobroczynny wpływ

Oświetlenie ma niezwykle istotny wpływ na wiele aspektów naszego życia: przede wszystkim na funkcjonalność wnętrza, w którym mieszkamy, ale i na nasze samopoczucie, a tym samym efektywność naszej pracy. Odpowiednie światło podkreśla również styl naszego domu oraz jego estetyczne walory. (Przykładem są tu designerskie żarówki LED, o jakich piszemy w ostatnim akapicie).  Dlatego też część firm zajmujących się automatyką dla domu ze zdalnego sterowania oświetleniem uczyniła prawdziwą sztukę. Pośród nich wyróżnia się właśnie Lutron.

Systemy sterowania oświetleniem tej amerykańskiej firmy możemy znaleźć m.in. w tak prestiżowych miejscach jak Bank Rezerwy Federalnej, Owalny Gabinet w Białym Domu, a nawet w zabytkowej katedrze św. Patryka. Systemy te w niezakłócony sposób współpracują z systemami audiowizualnymi, alarmowymi oraz systemem sterowania i klimatyzacji. Lutron powstał we wczesnych latach sześćdziesiątych, a ich pierwszym patentem był ściemniacz oświetlenia.

Do różnych wnętrz

Od tamtego czasu Lutron stworzył szeroką gamę produktów począwszy od tych z zakresu zdalnego sterowania oświetleniem, przez automatykę zasłon oraz rolet, a na zarządzaniu zużyciem energii skończywszy. Sprawdzają się one w różnorodnych przestrzeniach, nie tylko domowych, ale również biurowych i wielu, wielu innych. Dla Lutrona praktycznie nie istnieją żadne klasyczne ograniczenia, dzięki czemu jest on jedną z najpopularniejszych i najbardziej uznanych firm na rynku automatyki dla domu.

Żarówki LED

Rozwiązania zaproponowane przez firmę związane są również z coraz popularniejszym w ostatnim czasie oświetleniem ledowym, a przede wszystkim z żarówkami LED, jakie powoli wypierają te tradycyjne. Tego typu oświetlenie podkreśla nowoczesny i ekologiczny charakter naszego domu, lub mieszkania, a w połączeniu z rozwiązaniami z zakresu automatyki domowej daje jeszcze lepszy efekt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here