Jaki sprzęt jest potrzebny do organizacji wideokonferencji?

Wideokonferencje najpierw zrewolucjonizowały biznes, a potem przyzwyczajenia prywatnych użytkowników. Możliwość rozmowy twarzą w twarz bez konieczności przebywania w tym samym pomieszczeniu to idealne rozwiązanie dla działających globalnie przedsiębiorstw.

Organizując jednak takie spotkanie, należy zadbać o odpowiedni sprzęt do wideokonferencji, by przebiegła ona sprawnie. Co będzie potrzebne?

Spis treści

Zadbaj o dobre łącze internetowe

By zorganizować wideokonferencję, przede wszystkim potrzebne jest umożliwiające to oprogramowanie. Nie będzie ono jednak działać zadowalająco, jeżeli przedtem nie zadbamy o dobre łącze internetowe. Wideokonferencje wiążą się z transmisją dźwięku i obrazu, a uczestnikom zależy na tym, by były one najwyższej jakości. Wszystko to bardzo obciąża łącze, a robi to tym bardziej, im więcej jest uczestników wideokonferencji. Z tego powodu podstawą do organizacji udanej wideokonferencji jest łącze o wysokiej przepustowości. 

Sprzęt do wideokonferencji dla każdego uczestnika

Oczywistym wydaje się też, że wideokonferencje wymagają od uczestników wyposażenia w:

  • urządzenie z ekranem i głośnikiem, pozwalającymi na odbiór treści przekazywanych przez organizatora i uczestnika spotkania
  • mikrofon, by uczestnik mógł zabrać głos w czasie wideokonferencji
  • kamerę, jeśli uczestnik spotkania chce, by inni mogli go nie tylko słyszeć, ale też widzieć

Kiedyś każdy sprzęt do wideokonferencji użytkownik musiał kompletować osobno. Dziś za pomocą aplikacji takich jak np. Webex Teams, możemy wziąć udział w wideokonferencji z poziomu naszego laptopa czy smartfona. W przypadku konferencji biznesowych, dla zapewnienia komfortu większym zespołom można pokusić się o zainwestowanie w sprzęt, który zapewni najwyższe parametry obrazu i dźwięku – na przykład w urządzenia wideokonferencyjne Poly.

Nie ma wideokonferencji bez oprogramowania

Wróćmy zatem do kwestii oprogramowania, bo nie da się ukryć, że bez niego zarówno proste, jak i zaawansowane wideokonferencje są niemożliwe do przeprowadzenia. Najprostszym rozwiązaniem jest Skype, z którego na co dzień korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Ci, którzy wybierają to oprogramowanie, w biznesie korzystają ze Skype for Business. Połączenie Skype for Business z terminalami Poly, to najlepsze rozwiązanie dla wideokonferencji. Takie terminale są również zintegrowane z Microsoft Teams, zapewniając w ten sposób wygodną pracę zespołom zdalnych pracowników.

Dlaczego warto wybierać specjalistyczne systemy wideokonferencyjne? Prosta i intuicyjna obsługa oraz wysoka jakość obrazu i dźwięku to podstawa. Samo nawiązanie połączenia to jeszcze za mało – komunikacja będzie tym bardziej efektywna, im wyższa będzie jakość przekazu dźwięku, obrazu i danych i im bardziej wideokonferencja będzie przypominała spotkanie twarzą w twarz. Może to wydawać się błahe, ale jakość połączenia ma ogromne znaczenie, dlatego warto zadbać o to, by wyposażyć biuro w sprzęt umożliwiający organizowanie wideokonferencji na najwyższym poziomie.

Sprawdź ofertę specjalistów z zakresu produktów audio-wideo – Vision Cube: https://www.visioncube.pl/

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here