odkurzacz centralny
fot. pixabay.com

Odkurzacze to niezwykle funkcjonalne urządzenia, które pomagają nam zachować czystość w naszym domu, samochodzie czy też w miejscu pracy. Chcąc jeszcze bardziej ułatwić sobie sprzątanie naszego domu możemy zakupić odkurzacz centralny, który doskonale sprawdzi się w regularnym sprzątaniu naszych czterech kątów. Jak wybrać odkurzacz centralny? Sprawdź!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jak-wybrac-odkurzacz-centralny/

Odkurzacz centralny

Centralne odkurzanie to system, który znacznie ułatwia odkurzanie naszego domu. Składa się ono z  jednostki centralnej, do której dołączone są rury prowadzące do gniazd ssących, które zamontowane są w ścianach. Odkurzanie odbywa się za pomocą elastycznego węża, który podpina się do gniazda ssącego w pomieszczeniu.

Jednostka centralna jest umieszczona zazwyczaj w pomieszczeniu gospodarczym, garażu lub w piwnicy. Może być w wersji kompaktowej lub modułowej. Wersja kompaktowa składa się z silnika z turbiną, która wytwarza podciśnienie, a także z separatora oraz zbiornika na zanieczyszczenia. W wersji modułowej znajduje się większy separator, który wydajniej filtruje powietrze, a także zbiornik.

Jaki system odkurzania centralnego kupić?

Należy pamiętać, że planując zakup systemu odkurzania centralnego, powinniśmy wykonać projekt, zanim wykończymy nowo wybudowany dom. Wówczas instalacja powinna być odpowiednio dopasowana do wielkości naszego domu, a także do rozkładu pomieszczeń oraz powinna być dopasowana do ilość gniazd ssących.

Rury powinny być poprowadzone w sposób, w który zanieczyszczenia nie będą transportowane w górę na dłuższych odcinkach. Należy właściwie przeprowadzić przewody instalacji, aby uniknąć tworzenia się ostrych łuków, które będą przeszkadzać w prawidłowej eksploatacji.

Wybierając odpowiedni odkurzacz centralny należy sprawdzić maksymalną długość instalacji, gdyż to najważniejszy parametr. Dodatkowo warto również sprawdzić powierzchnię do sprzątania, przybliżoną ilość gniazd ssących, sposób filtracji oraz moc. Dodatkowo sprawdźcie również poziom hałasu, pojemność zbiornika i łatwość sterowania.

Przeczytaj też: http://www.fragout.pl/odkurzacze-przemyslowe-dlaczego-sa-warte-zakupu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here