Zaczniemy od drugiej odsłony świetnego LittleBigPlanet. Jak donosi serwis Shacknews istnieje szansa, że prace nad drugą odsłoną tej produkcji już się rozpoczęły albo rozpoczną się lada chwila. Na łamach Edge Online pojawiło się ogłoszenie rekrutacyjne firmy Media Molecule. Poszukuje ona osoby na stanowisko „gameplay programmer”. Nowy członek zespołu rozpocznie prace przy „rewelacyjnym tytule klasy AAA dla Sony Computer Entertainment”. Musi jednak posiadać doświadczenie w tworzeniu systemów zarządzających fizyką w grach a w swoim portfolio przynajmniej jedną ukończoną produkcję konsolową z trybem multiplayer. Jeśli myślisz, że nadajesz się na to stanowisko, to swoje zgłoszenie możesz wysłać z tej strony. Zanim to zrobisz daj nam jednak znać czy myślisz, że rozpoczniesz pracę przy LBP 2.

My natomiast skoncentrujemy się w tym czasie na trzeciej części gry Killzone. Redakcja serwisu PS3Hype wybrała się na spotkanie z ludźmi ze studia Guerrilla Games, które odbyło się w Amsterdamie. Twórcy ślicznego Killzone 2 zostali w pewnym momencie spytani o łatkę co-op dla swojej produkcji. W odpowiedzi zebrani na imprezie usłyszeli, że część zespołu Guerrilla pracuje nad nią, ale najważniejsi pracownicy zabrali się już za nowy projekt. Kolejne pytanie musiało oczywiście brzmieć „czy chodzi o Killzone 3?”. Odpowiedź przedstawiciela firmy na pewno zadowoli wszystkich posiadaczy Playstation 3. Oto co powiedział: „Ahh, więc, nie mogę tego powiedzieć z całą pewnością, ale jest to wielce prawdopodobne. Jeden zespół zajmuje się algorytmami i modyfikowaniem silnika Killzone 2, a kilka innych osób pracuje nad fabułą. To jeszcze nie zostało potwierdzone, ale prawdopodobnie projektem tym rzeczywiście jest Killzone 3”.

Zaskoczeni? My tylko trochę. Chyba każdy trzeźwo myślący gracz spodziewał się nadejścia obu produkcji wymienionych w naszym newsie. Teraz musimy więc już tylko czekać na oficjalną zapowiedź tych tytułów. Oczywiście kiedy ją usłyszymy na Valhalli pojawi się odpowiednia informacja. Wypatrujcie naszych newsów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here