Wszyscy szukający informacji o VI edycji Imperatorów muszą być bardzo zawiedzeni, gdyż żadne informacje w serwisie matce tej imprezy (Imperium Gier), do tej pory się nie pojawiły.

Jak się okazuje nie wynika to z chęci zaskoczenia internautów. Otóż pomysłodawcy Imperatorów postanowili zawiesić imprezę na czas nieokreślony.

O wadze problemu świadczy fragment oświadczenia, umieszczonego na stronie www.imperatory.pl: „w najbliższych miesiącach, ktokolwiek będzie nadużywał nazwy o jakiej wspominamy maskując to sztucznym powoływaniem się na prawo do niej, będzie je łamał, ponieważ rzeczone procesy rejestracyjne nazw, nim nastąpią przyznanie prawa do nazwy – trwają miesiącami, pod warunkiem, że nie zostaną podważone, ale współtwórcy nazwy jak wspomnieliśmy zamierzają dochodzić swoich praw”

Równie znaczący wydaje się być ten: ?Jako współtwórcy pomysłu jednak dopuszczamy do myśli, że firmy posiadające pieniądze i pozwalające sobie na nadużycia w świetle prawa, pozbawią nas w taki czy inny sposób praw do nazwy.?

– słowa te jednoznacznie wskazują na to, iż konflikt najprawdopodobniej skończy się w sądzie, bo Joel, Krokodyl i Intruder (czyli osoby w głowach których zrodził się pomysł na imprezę) nie zamierzają ugiąć się przed Wirtualną Polską.

Jedyną firmą, jaka w najbliższym czasie mogłaby próbować używać nazwy Imperatory jest Wirtualna Polska. Konflikt z tym portalem wywołać musiała więc chęć zerwania z nią współpracy przez osoby, które imprezę wymyśliły. Nie dziwi jednak zachowanie WP, które nie chce oddawać praw do tak medialnego wydarzenia. Od 2000 roku, kiedy odbyła się pierwsza gala rozdania nagród, portal ten jest z nią jednoznacznie kojarzony.

Miejmy nadzieję, iż wszystko zakończy się pomyślnie. Zresztą, jak przeczytać można w oświadczeniu, nawet w przypadku przegrania procesu, Imperatory zostaną zastąpione przez inną imprezę.

[Pierwszą nagrodę dla twórców i dystrybutorów gier w Polsce przyznawał serwis Valhalla. Valkirie zostały rozdane w 2000 roku. W przyszłym roku Valkirie powrócą – wyczekujcie informacji o Valkiriach 2007! – redakcja]

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

  1. Dotychczas uważałem V za coś co bazuje na starych ideałach i nie kopiuje wzorców rodem z Wiejskiej. Autor artykułu jak rozumiem cechuje się daleko idącym obiektywizmem – będąc wcześniej w redakcji WP, w której został tak strasznie skrzywdzony – aktualnie pisząc także dla Onetu 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here