Kolejne badania. Kolejny powód do kłótni. Serwis Industry Gamers sporządził listę tytułów na wyłączność, które możemy nabyć na Xboxie 360 i Playstation 3 i podliczył ich średnie oceny. Z zestawienia wynika, że te z japońskiego superkomputera zazwyczaj zdobywają lepsze oceny. 360tka ma natomiast więcej produkcji statystycznie zdobywających ponad 80% u recenzentów.

Na liście znaleźć można po dziewięć tytułów na PS3/Xbox360 mających średnią oceny powyżej dziewięćdziesięciu procent. O jeden poziom niżej (średnia ocen 80-89) znajdziemy już 36 „exclusive’ów” na Xboxa i tylko 18 na Playstation 3. Trzeba jednak brać pod uwagę, że na konsoli Microsoftu w sumie jest ich 218 a na sprzęcie Sony tylko sześćdziesiąt.

Niestety dane używane przez Industry Gamers pochodzą z końca roku 2009, więc nie są już bardzo świeże. Nie wzięto w nich pod uwagę premier takich tytułów jak Heavy Rain czy God of War 3. Nie wiemy też czy jako tytuły na wyłączność dla Xboxa liczone były produkcje takie jak Splinter Cell: Conviction, które naszym zdaniem z wyłącznością nie mają zbyt wiele wspólnego.

Mimo to fanboye mogą zapewne sięgają już po broń i ruszają na fora internetowe, by bronić swojej „jedynej i ukochanej”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Nie wiemy też czy jako tytuły na wyłączność dla Xboxa liczone były produkcje takie jak Splinter Cell: Conviction, które naszym zdaniem z wyłącznością nie mają zbyt wiele wspólnego.

    No właśnie – gry ekskluzywne dla MS/Sony czy dla X360/PS3. . . Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że na X360 jest więcej exclusivów. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here