Korzystacie z popularnego Skype’a? No to własnie zmienił, a raczej zmienia właściciela. Microsoft właśnie podpisał umowę na zakup platformy Skype za niebagatelną kwotę 8,5 miliarda dolarów (co ciekawe w gotówce!). Od razu ogłoszono, że „S” wspierać będzie szeroki wachlarz urządzeń i usług Microsoftu – w tym Outlooka, Xbox Live, Kinecta itd. Zapewne w nadchodzącym systemie operacyjnym Windows 8 też ujrzymy jakąś integrację ze Skype’m.

Co ciekawe firma planuje wspierać usługę Skype także na innych platformach. Więcej szczegółów dowiemy się z pewnością na nadchodzących wielkimi krokami targach E3 w Los Angeles.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  • Troche to dziwne, bo przeciez MSN od dawna wspieral polaczenia glosowe

   Tutaj nie liczy się wspieranie połączeń głosowych ale ilość użytkowników. Integracja z livem, outlookiem itd. to dodatkowa korzyść.

   • Tutaj nie liczy się wspieranie połączeń głosowych ale ilość użytkowników. Integracja z livem, outlookiem itd. to dodatkowa korzyść.

    No ale jak ma sie integracja do Skype, ktory jest zupelnie oddzielna platforma i posluguje sie wlasnym zamknietym protokolem? Poza tym czemu wg ciebie obecny protokol audio Microsoftu nie moze byc zintegrowany z innymi ich uslugami? Ja nie widze zadnych przeszkod. Co do uzytkownikow to MSN ma ich dziesiatki, jesli nie setki milionow. Nie znam osoby w USA, ktora nie uzywa MSN. Tak samo wiekszosc ludzi ktorych znam w pozostalych krajach uzywa wlasnie tego (+ innych komunikatorow wedle uznania). Skype oczywiscie tez ma baze uzytkownikow, ale od dawna wiadomo ze przynosi raczej straty wlascicielom. Tak wiec wylozenie tak astronomicznej sumy na nieoplacalna platforme to jakis nieudolny zabieg marketingowy lub proba oznajmienia udzialowcom, ze Microsoft ma sie dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here