Choć lead naszego newsa brzmi dość dwuznacznie, to z dokumentów zarejestrowanych w amerykańskim urzędzie patentowym wynika, że być może już wkrótce będzie dokładnie tak jak piszemy. Gigant z Redmond prawdopodobnie przymierza się do uruchomienia nowej, przydatnej usługi w usłudze Xbox Live.

Usługa ta ma nam zapewnić dostęp do tworzonych przez graczy FAQów poświęconych tej czy innej grze. Bawiąc się wybranym tytułem, w dowolnej chwili mamy mieć możliwość przeniesienia się do specjalnej bazy danych, zawierającej odpowiedzi na często zadawane pytania. Mają one pomagać w przechodzeniu najtrudniejszych fragmentów danego tytułu albo zawierać rozwiązania zagadek tworzone przez innych graczy.

Microsoft nie chce jednak poprzestać na udostępnianiu dokumentów tekstowych. Usługa ma również umożliwiać pstrykanie screenshotów lub kręcenie krótkich plików wideo, które następnie możemy opatrzyć komentarzem audio albo napisami stworzonymi za pomocą „cyfrowego ołówka”. Oczywiście gotową podpowiedzią będziemy mogli podzielić się z innymi. Całość ma współpracować z systemem słów kluczowych umożliwiającym szybkie odszukiwanie konkretnych podpowiedzi.

Naszym zdaniem pomysł zapowiada się bardzo ciekawie. Ciekawi nas jednak co wy myślicie na jego temat. Złapcie za klawiaturę i dajcie nam znać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here