W porównaniu z konkurencją, w przypadku Microsoftu naprawdę można mówić o masowych zwolnieniach. Amerykańska korporacja w ciągu najbliższych osiemnastu miesięcy pozbędzie się pięciu tysięcy pracowników! Zapewne marnym pocieszeniem jest dla nich wiadomość o nowych naborach. Prezes Microsoftu (Steve Ballmer) przyznał, że z tych pięciu tysięcy tak naprawdę odejdą „tylko” dwa lub trzy tysiące osób. Reszta pozycji zostanie zapełniona nowymi pracownikami, którzy trafią do zespołów odpowiedzialnych za kluczowe inwestycje.

Decyzję o redukcji etatów podjęto po opublikowaniu wyników finansowych firmy za ostatnie miesiące zeszłego roku. Jej przychody zmniejszyły się w tym czasie o 11% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2007. Niestety Microsoft nie powiedział czy redukcja obejmie pracowników interesującego nas działu Entertainment and Devices.

Serwis Gamasutra dziś donosi jednak o zwolnieniu prawie wszystkich albo wszystkich osób odpowiedzialnych za Microsoft Flight Simulator. Informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona przez giganta z Redmond, ale jeśli okaże się prawdziwa, to wielbiciele serii mającej 27 lat na pewno nie będą zadowoleni. Wydanie kolejnej odsłony symulatora stanęłoby oczywiście pod znakiem zapytania. Czekamy więc na dalsze informacje, a was zachęcamy do wypatrywania naszych newsów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

    • Znaczy zwolnią starych pracownikow (+40) i zatrudnia nowych młodych?czy w jakim sensie ta „wymiana” ma zajść

      Wezma wiecej lam, ktore o programowaniu wiedza tyle, co ich nauczyli na zajeciach z Javy 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here