Filmowcy (a w zasadzie wielkie studia) prześcigają się w wykupowaniu praw do ekranizacji gier. W ostatnich dniach donosiliśmy o ekranizacji Max Payne, Kane&Lynch i nowym Terminatorze.

Teraz dowiedzieliśmy się, że na stronach internetowych Variety znaleźć można wpis na temat filmu Prince of Persia. Reżyserem tej adaptacji zostać ma Mike Newell, którego umiejętności mogliśmy podziwiać w filmie Harry Potter i Czara Ognia. Z taką propozycją wystąpił producent „PoPa” Jerry Bruckheimer i studio filmowe Disney. Przy filmowej adaptacji przygód Księcia pracować będą również Jeffrey Nachmanoff (scenariusz) i twórca gry Jordan Mechner.

Gdybyśmy mieli sugerować się samymi nazwiskami mającymi wziąć udział w produkcji, to już teraz nazwalibyśmy Prince of Persia The Movie hitem. Życie nauczyło nas jednak byśmy nie zachwycali się zbyt wcześnie filmami bazującymi na grach komputerowych. Te z reguły są po prostu bardzo słabe. Tym razem powinno być dobrze. A nawet jeśli nie będzie to będziemy żyli ze świadomością, że tej pozycji nie zepsuł Uwe Boll.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Na początku każdego odcinka Piratów z Karaibów było ładne logo Disneya, a to coś znaczy 🙂 Jeżeli i tym razem by tak ładnie zadziałali, to bym im się oświadczył 😛

  2. Coś czuję, że wątek romantyczny z oryginalnej serii zostanie dość mocno rozwinięty (reżyser „Czterech wesel i pogrzebu” oraz najnowszej „Miłości w czasach zarazy”). Może Hugh Grant w roli prince’a?:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here