Już na starcie gratulujemy tego sukcesu i życzymy kolejnych milionów sprzedanych jednostek. W Kraju Kwitnącej Wiśni konkurencja jest jednak niesamowita. Producent PS3 nadal musi się pomęczyć by doścignąć czy przegonić Nintendo.

Ze zdobytych przez nas informacji wynika, że Wii jest już bliskie przekroczenia granicy trzech milionów sprzedanych jednostek. Gdzieś w tle po cichu walczy jeszcze Xbox 360, który powoli zbliża się do pół miliona sprzedanych konsol. W sumie to i tak dość spory sukces amerykańskiej firmy.

Dane dotyczące Xboxa 360 podajemy za Reutersem a te, które dotyczą pozostałych dwóch konsol opublikował Enterbrain.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. No brawo . . . szkoda tylko, że Wii i PS3 wystrtowało razem i to już 8 miesięcy temu . . . o jakim doganianiu mowa skoro Wii się sprzedaje cały czas o wiele lepiej od PS3ja tam był się wstydził tego ogłaszać . .

  2. Tak, tylko w pewnym momencie ten rynek nasyci się WII (to nie worek bez dna) a sprzedaż PS3 nadal będzie trwała (teoretycznie), więc ja bym się nie wstydził tego ogłaszać. . .

  3. pok4hontaz – Jezeli juz rynek sie nasyci to jedynie PS3 poniewaz Wii opanowalo czesc dotychczasowego rynku i opanwuje tez czesc calkiem nowa. . .

  4. pok4hontaz, tak ? To co piszesz nie ma poparcia. Spójrzcie na PS2 – rynek JESZCZE się nie nasycił ! PS2 się całkiem dobrze sprzedaje nadal, a poszło ich kilkadziesiąt milionów. A Wii dostaje coraz więcej coraz ciekawszych i lepszych gier, nie wspominając, że potencjalnych odbiorców Wii (wszyscy, całe rodziny, dziadkowie, nie tylko gracze) jest o wiele wiele więcej niż PS2 i PS3 łącznie. Wii zacznie hamować, to pewne, ale raczej po 30-50mln sprzedanych egzemplarzy, tyle, że wtedy będzie już zapóżno dla PS3ójki.

  5. Tak, ale tu sie bardziej liczy ilość sprzedawanych gier, niż ilość konsol, chociaż N zarabia na samej sprzedaży konsol. A taki PS3 czy X360 ma więcej wytrawnych graczy kupujących multum gier jak taki familijny Wii. No i trzeba nie zapominać, że na Wii będą sie wychowywać niedzielni gracz, którzy z czasem zapragną większych, ciekawszych i dłuższych doznań, jakie mogą dostać na Wii(tu pokaże czas jakie gry będą wydawane), wiec sie przesiądą z czasem na tego typu konsole. Tak było z pokoleniem Nes’a i Snesa, oni zamiast dalej iść w tego typu gry na N64, przesiadali sie na PS1. Co jednak nie ujmuje wielkiego sukcesu jakie Wii już odniosło a N będzie spijać śmietankę przez parę lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here