Mocny laptop za 1000 zł

Gwałtowny rozwój technologii sprawił, że sprzęt komputerowy, w tym laptopy, stał się dzisiaj niezbędny do normalnego funkcjonowania. W przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych laptopy dają swoim użytkownikom tak bardzo pożądaną dziś przez użytkowników mobilność, dając możliwość pracy z każdego miejsca i w niemal każdych warunkach. Oferta sklepów z nowymi laptopami jest dziś niezwykle bogata, jednak nie każdy dysponuje środkami na zakup nowego laptopa, szczególnie w przypadku, gdy potrzebne jest dosyć mocne urządzenie. W takim przypadku sensowym wyjściem jest zakup wysokiej jakości sprzętu poleasingowego.

Sprzęt poleasingowy a sprzęt nowy — czy warto?

Zakup sprzętu poleasingowego może wzbudzać obiekcje u wielu konsumentów, gdyż obawiają się oni natrafienia na sprzęt wadliwy. W dodatku ciągle funkcjonuje w społeczeństwie mit, że tylko zakup sprzętu nowoczesnego ma sens, a starsze jego generacje spisuje się na straty.

Tymczasem rzeczywistość jest zgoła inna. W sklepie można znaleźć co prawda tanie laptopy, ale nowy laptop za 1000zł nie będzie nadawał się do najbardziej podstawowych zadań, nie mówiąc już o tych bardziej wymagających. Nowe laptopy w cenie poniżej 2000zł wyposażone są bowiem w niezwykle słabe podzespoły. Procesory w nich zamontowane, którymi często są Celerony lub inne archaiczne i pozbawione sensu konstrukcje, nie zapewniają komfortowej pracy z wieloma aplikacjami. Dodatkowo tanie nowe laptopy zawierać będą jedynie 4GB pamięci RAM, co dziś nie zapewnia już nawet możliwości komfortowego korzystania z samej przeglądarki internetowej, gdyż otwarcie kilku kart najprawdopodobniej zajmie całą dostępną pamięć operacyjną.

Jak na tle takiego sprzętu wypadają jednak laptopy poleasingowe? W sklepach oferujących sprzęt tego typu można znaleźć urządzenia, które, chociaż zawierają nieco starsze generacje podzespołów, oferują o wiele większą moc obliczeniową. W rzeczywistości postęp technologii znacząco dziś spowolnił, a przekonanie o konieczności posiadania zawsze najświeższych generacji sprzętu zawdzięczamy przede wszystkim marketingowcom pracującym dla producentów i sprzedawców, którym przecież zależy na jak najwyższej sprzedaży. Z perspektywy zwykłego użytkownika, a także użytkownika biznesowego liczy się przede wszystkim moc obliczeniowa. Detale dotyczące tego, co dokładnie siedzi na przykład we wnętrzu nowych generacji procesorów, są istotne jedynie dla wąskich grup specjalistów, których potrzeby są niezwykle specyficzne. Zakup laptopa poleasingowego jak najbardziej ma sens, jednak jego wyboru trzeba dokonywać z głową.

Poleasingowy laptop za 1000zł — jak go wybierać?

Budżet w wysokości 1000zł wydaje się nader skromny, kiedy porówna się go z cenami nowego sprzętu. Wszak ceny sensownych laptopów zapewniających komfort pracy zaczynają się od kwoty trzykrotnie wyższej. W sklepach ze sprzętem poleasingowym znajdziemy jednak świetne urządzenia w niezwykle atrakcyjnych cenach, a jednym z najlepszych i najczęściej polecanych sklepów jest Shoplet.pl. Ceny naprawdę przyzwoitego sprzętu poleasingowego, który bije na głowę niedrogie nowe urządzenia, zaczynają się już od 500zł.

Chociaż już taka kwota wystarczy, by cieszyć się komfortem pracy, warto pomyśleć o rozbudowie takiego urządzenia. Te nieco starsze generacje sprzętu umożliwiają bowiem łatwe jej dokonanie. Do laptopa można dołożyć więc większą ilość pamięci RAM, a także zamontować dysk SSD. Można też od razu kupić laptop za 1000zł charakteryzujący się tymi lepszymi parametrami.

Dla wielu konsumentów niezwykle ważny jest stan wizualny urządzenia. Wszystkie laptopy w sklepie ze sprzętem poleasingowym są w pełni sprawne. Ponieważ jest to sprzęt używany, nosić będzie pewne ślady użytkowania. W shoplet.pl stan wizualny urządzeń jest jednak dokładnie opisany, a sprzedawca dna o to, by w jego ofercie znajdowały się tylko te, które zawierają jedynie drobne ślady normalnego użytkowania. W przystępnej cenie można mieć więc urządzenie, które będzie nie tylko świetnie się sprawować, ale także świetnie wyglądać 

Gdzie kupić dobry laptop poleasingowy?

W ofercie znajduje się przede wszystkim sprzęt klasy biznesowej, a to oznacza wysoką ergonomię pracy. Laptopy tego typu wyposażone są w wysokiej jakości klawiatury, które czynią wprowadzanie tekstu szybkim i wygodnym. Komfortową pracę w każdych warunkach umożliwiają też świetnej jakości matowe matryce występujące w ogromnej większości modeli. Wiele z nich oferuje także dobry czas pracy na baterii, a w razie potrzeby można dokupić u sprzedawcy niedrogo nową baterię do danego urządzenia.

Dokonując zakupu w tym sklepie, można poczynić spore oszczędności, które jednocześnie nie będą wiązać się z żadnymi kompromisami. Urządzenie będzie mogło służyć swojemu właścicielowi jeszcze długi czas, zwłaszcza w przypadku dokonania rozbudowy uradzenia, co znacznie je przyspieszy, dzięki czemu komfort pracy będzie bił na głowę wiele niedrogich współczesnych laptopów, które, chociaż pachną nowością, są o wiele droższe od takiego sprzętu poleasingowego, często nie dorównując mu możliwościami i poziomem ergonomii pracy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here