Jaki laptop do gier

Wybór laptopa do gier to dość trudne zadanie, głównie ze względu na samą konstrukcję maszyny. Ze względu na ułożenie części „na kanapkę” oraz niewielkie przestrzenie pomiędzy nimi istnieje ryzyko, że sprzęt będzie się grzał podczas bardzo intensywnej pracy. Właśnie z myślą o usunięciu tego typu niedogodności wielu czołowych producentów decyduje się na wypuszczenie serii laptopów dedykowanych tylko dla graczy i posiadających lepsze podzespoły oraz bardziej przemyślaną konstrukcję. Na czym dokładnie polega przewaga laptopów gamingowych? Jakie zalety mają modele bazujące na AMD, a jakie na Intelu? Wiele ciekawych propozycji znajdziesz na stronie: https://www.oleole.pl/laptopy-i-netbooki.bhtml.

  1. Laptop oparty o procesor z serii Ryzen
  2. Laptop oparty o procesor z serii Intel I
  3. O czym jeszcze pamiętać przy wyborze laptopa do gier?

Laptop oparty o procesor z serii Ryzen

Maszyny oparte o podzespoły AMD przez długi czas były niedoceniane na rynku. Nie da się jednak ukryć, że seria Ryzen pozwala uzyskać świetne wyniki zarówno przy pracy czy obróbce materiałów graficznych lub filmowych, jak i podczas bardzo intensywnej rozgrywki. Jednym z dobrych przykładów, gdzie procesor tego rodzaju znajduje zastosowanie jest laptop HP Pavilion Gaming 15-ec0004nw. W połączeniu z grafiką Nvidia GTX 1050 i 8 GB pamięci RAM będzie to idealna platforma zarówno do dużych i rozbudowanych gier typu RPG, jak i szybkich oraz wymagających wysokiego klatkowania tytułów umożliwiających rozgrywkę wieloosobową. Dużym atutem tego konkretnego modelu jest również możliwość rozbudowania o dodatkową pamięć, co przyda się w sytuacji, gdy nasza biblioteka na Steamie nie zalicza się do najmniejszych.

Laptop oparty o procesor z serii Intel I

Po drugiej stronie technologicznej barykady również znajdziemy procesory o dużej wydajności, umożliwiające podtrzymanie płynności rozgrywki bez żadnego problemu. Seria od Intela jest bardziej popularna i również może pochwalić się dobrymi osiągami, choć zwykle cechuje się także wyższą ceną. Przykładem takiego zestawu jest laptop Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6, który poza czterordzeniowym i5 9gen posiada również jedną z ciekawszych kart graficznych, jakie możemy dostać na rynku – Nvidia GTX 1660Ti. W połączeniu z 8 GB pamięci RAM jest to bardzo dobra platforma zarówno do wymagającej dużych zasobów pracy, jak i do rozrywki w postaci gier. Dzięki temu nie musimy się martwić o konieczność posiadania dwóch laptopów do różnego przeznaczenia – wszystkie nasze potrzeby znajdą rozwiązanie w jednej maszynie.

O czym jeszcze pamiętać przy wyborze laptopa do gier?

Wybierając laptopa do gier warto pamiętać, że jego wygląd oraz wnętrze to nie wszystko. Liczy się również dobry system chłodzenia, który pozwoli na podtrzymanie rozgrywki w akceptowalnych dla procesora temperaturach. Jeżeli mamy wątpliwości, czy obecne w wybranym przez nas modelu chłodzenie będzie wystarczające, zdecydowanie warto jest zaopatrzyć się dodatkowo w specjalną podkładkę pod laptopa ułatwiającą obniżenie temperatury wewnątrz. Dobry laptop powinien również dawać nam chociaż minimalną możliwość rozbudowy, tak aby z czasem dało się dołożyć do niego nowe moduły, gdy gry staną się bardziej wymagające lub nasze potrzeby ulegną zmianie.

Wybierając laptop do gier warto również pamiętać o tym, że zwykle tego typu modele są znacznie cięższe od standardowych. Dlatego jeżeli planujemy często zabierać maszynę w podróż, dobrze jest zaopatrzyć się w odpowiednio wytrzymałą i przystosowaną do przenoszenia takiego sprzętu torbę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here