Każda firma jest zobowiązana do wystawiania faktur. Dotyczy to również osób, które prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze. Ażeby mieć możliwość wystawienia faktury trzeba natomiast posiadać dostęp do jednego z wielu programów, który temu służy. Jak wybrać taki program? Na co najbardziej zwracać uwagę?

Sprawne działanie

Niewątpliwie, kwestią najistotniejszą jest to, aby program po prostu sprawnie działał. Niezwykle frustrujące jest ciągłe jego zawieszanie, bądź też różnego rodzaju błędy. Utrudniają one znacząco pracę oraz funkcjonowanie firmy. Szczególnie uciążliwe jest to z pewnością w przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność, gdyż mają oni wiele na głowie i każdy kolejny problem jest bardzo uciążliwy.

Program prosty w obsłudze

Istotną kwestią jest także prostota obsługi programu do fakturowania. Chodzi o to, aby poruszanie się po programie było maksymalnie intuicyjne. Interfejs powinien być jak najbardziej przejrzysty. Rzecz w tym, że dobry program do fakturowania to taki, w którym nawet początkujący wie doskonale, jakie czynności musi wykonać, aby uruchomić potrzebną funkcję.

Cena programu

Rzecz jasna, ceny programów także nie są bez znaczenia. Niektórzy decydują się na darmowe programy, co na starcie firmy może być dobrym wyborem. Niemniej jednak, z czasem okazuje się, że darmowe programy mają nieco zbyt mało funkcji, aby były wystarczające. Dlatego też, ostatecznie jednak trzeba się zwykle zdecydować na jeden z płatnych programów.

Warto mieć jednak na uwadze, że niekoniecznie trzeba kupować najdroższy program. Warto zastanowić się przed zakupem, jakie funkcje programu będą potrzebne. Zwykle bowiem, z każdą dodatkową funkcją rośnie cena.

Prosty i dobry program

Wydaje się, że najlepszym wyborem jest kupno stosunkowo prostego i łatwego w obsłudze, a jednocześnie bogatego we wszelakie funkcje programu. Warunki te zdaje się spełniać na przykład LoMag. Jest to jeden z popularniejszych ostatnimi czasy programów do fakturowania, który jest ceniony przez przedsiębiorców.

lomag

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here