Zakończenie trzeciej odsłony kultowej serii sugerowało jednak (z tego co pamiętamy), że czwartej części nie będzie. Co innego twierdzą internauci, którzy odwiedzili oficjalną stronę internetową firmy Eidos Montreal. Znajdziemy na niej niewielki obrazek, któremu towarzyszy następujący tekst „Drugi projekt Eidos Montreal zostanie ujawniony wkrótce”. Skąd więc pomysł, że może to być Thief 4? Sami byśmy to przeoczyli, ale sieciowi szperacze donoszą, że tekst stworzono przy pomocy czcionki wykorzystywanej w przygodach Garretta. Kolejną podpowiedzią jest zdanie umieszczone nad grafiką: „Dwie gry, które obecnie tworzymy, wskrzeszą popularne serie takie jak Deus Ex i nasz następny projekt, który zostanie pokazany wkrótce…”.

W zasadzie można więc być pewnym, że kolejna gra Eidos Montreal to Thief 4. Osobiście jest to dla mnie najważniejsza potencjalna zapowiedź tego roku. Mafia 2, Diablo 3, Modern Warfare 2 czy inne tytuły, o których już wiemy, w moich oczach bledną przy czwartej odsłonie „złodziejskiej serii”. Niestety radości towarzyszą też poważne obawy. Czy Eidos Montreal jest w stanie stworzyć kolejne części dwóch kultowych gier bez kastrowania ich, zabierania z nich tego, co było w nich najważniejsze? Jeśli firma będzie nad nimi pracowała jeszcze przez pięć lat, to z całą pewnością uda się jej ta sztuka. Jakoś nie chce nam się jednak wierzyć, że Eidos będzie chciał czekać 60 miesięcy na premierę tych potencjalnych bestsellerów. Oby więc nowym właścicielom wydawcy zależało przede wszystkim na jakości gier.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

 1. Chetnie bym zagral w 4 czesc. Ale zarazem mam nadzieje ze gra by powracala bardziej do korzeni. Kolejne odslony byly jednak bardziej nastawione na akcje, a nie planowanie i skradanie.

  • Jaki by ten Thief 4 nie byl to i tak biore go w ciemno. Sama osobowosc Geralta wystarczy mi jako referencje zakupu tej gierki 🙂

   Mowisz ze tak ufasz tworcom? 😉 Ja chyba jednak sie wstrzymam z takimi oswiadczeniami, bo w dzisiejszych czasach to niczego nie mozna byc pewnym 😛 Jeszcze zrobia z tego MMO albo gre taneczna 😛

  • Sama osobowosc Geralta wystarczy mi jako referencje zakupu tej gierki 🙂

   hmmm – osobowość Geralta powiadasz? no to może w 4 części w końcu zobaczymy Jaskra i wątek miłosny z Yen 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here