Im bliżej rozpoczęcia tegorocznych targów Electronic Entertainment Expo, tym więcej dowiadujemy się na temat gier obsługujących Project Natal od Microsoftu oraz Playstation Move od Sony.

O tytule dedykowanym gadżetowi giganta z Redmond pisał niejaki James Gunn, scenarzysta z Hollywood. Na swoim blogu opisał on między innymi pozycję, którą widzieliśmy już w zeszłym roku. Chodzi tu o Ricochet, w którym uderzamy wirtualne piłki zbijając nimi różne cele. Absolutną nowością jest jednak gra nazwana River Rush. W produkcji tej zobaczyć mamy postaci (awatary) płynące w dół rwącego strumienia. Stojąc wewnątrz pontonu – przed telewizorem – musimy przeskakiwać w lewo lub prawo co pozwala nam kierować „maszyną”. Drugą czynnością opisaną przez Gunna jest podskakiwanie pozwalające nam zbierać wirtualne gwiazdki.

Tylko tyle konkretnych informacji przekazał Amerykanin, który zaznaczył jeszcze, że dzięki Project Natal na pewno spalimy sporo kalorii. Samo urządzenie podobno bardzo mu się jednak podoba. Gunn podkreśla jeszcze, że wypatruje już premiery Natala i czeka na pierwszą strzelankę dedykowaną nowości od Microsoftu.

A jeśli już mowa o nowych gadżetach, to warto w kilku słowach wspomnieć o Playstation Move. Na amerykańskim blogu Playstation pojawiła się notatka, w której wymieniona została nazwa jednej z gier, które sprawdzimy w akcji. Jest nią bijatyka The Fight: Lights Out.

Niestety przy okazji nie dowiedzieliśmy się niczego konkretnego na jej temat. Wiadomo jedynie, że ma ona wiernie odzwierciedlać ciosy wyprowadzane przez nas przed telewizorem i w taki sam sposób pokazywać reakcje wirtualnych ciał na trafienie. Sony wie jednak, że obrazki, szczególnie te ruchome, warte są więcej niż tysiąc słów. Dlatego też wpis na blogu uzupełnia klip, w którym zobaczymy fragmenty rozgrywki z tej produkcji. Dla waszej wygody umieściliśmy go pod treścią tej wiadomości.

Obejrzyjcie go zatem i napiszcie co sądzicie o opisanych grach. Nam póki co bardziej podoba się The Fight. Z opisu River Rush wynika, że jest to produkcja dla niedzielnych graczy. Podobnie jak Gunn bardziej interesują nas tytuły dla hardkorowców. Mamy nadzieję, że Microsoft pokaże je w trakcie tegorocznego E3.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Pytanie jest źle konstruowane. Powinno być: Jak na wersję alfa The Fight wygląda nieźle. Zastosowana konstrukcja musiałaby być poprawną, musiałaby brzmieć: The Fight wygląda źle, nawet jak na wersję alfa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here