Na łamach G4TV pojawiła się wypowiedź jednego z prezesów studia Naughty Dog, który oświadczył, że jego firma póki ani nie myśli o nowej konsoli, ani nie pali się do używania potencjalnego następcy Playstation 3. Evan Wells twierdzi, że jego studio chciałoby spędzić z japońskim superkomputerem jeszcze pięć lub sześć lat ponieważ z maszyny tej da się jeszcze wyciągnąć bardzo dużo dodatkowej mocy. Udowadnia to na przykładzie (swoją drogą całkiem dobrym) obu części Uncharted, między którymi widać sporą różnicę jakości.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się czym jest pełne wykorzystywanie mocy konsoli Sony, o którym wspominaliśmy kilka miesięcy temu. Wells zdradził, że o ile Uncharted 2 używał wszystkich zasobów procesora Cell, to da się jeszcze optymalizować sposób w jaki są one wykorzystywane. Z Playstation 3 można jego zdaniem wyciągnąć o wiele więcej, ale wszystko zależy od tego ile można poświęcić czasu na przygotowanie swojego kolejnego dzieła.

Liczymy więc na to, że Naughty Dog będzie go teraz miało pod dostatkiem. Obie części Uncharted były znakomitymi produkcjami, a skok jakościowy między pierwszą, a drugą częścią dylogii był więcej niż zauważalny. Aż strach pomyśleć jak może wyglądać Uncharted 3 jeśli studio w jeszcze większym stopniu zawładnie mocą drzemiącą w konsoli Playstation 3.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here