Serwis 1up.com donosi o procesie sądowym przeciwko obrotnemu pracownikowi Massive Black Inc., wytoczonym przez jego macierzystą firmę. Firma zajmuje się tworzeniem grafik do gier i materiałów marketingowych dla gigantów, w tym Microsoft, Sony, Nintendo, Activision, id Software i Midway.

James Xi Zhang, przeciwko któremu skierowany jest pozew, został oskarżony o korzystanie z zasobów firmy w celu osiągnięcia własnych korzyści majątkowych. Xi Hang był szefem nowo otwartego oddziału Massive Black w Szanghaju, gdzie firma szukała oszczędności. Niesumienny pracownik startował w przetargach jako inna firma, ale korzystał z zasobów i środków Massive’a, co nie umknęło uwadze centrali.

Studia artystyczne bardzo często otwierają oddziały w krajach azjatyckich, gdzie zatrudniają miejscowych artystów po niższych stawkach. Niedawno takie studio, również w Szanghaju, otworzył id Software.

Xi Zhang wraz ze wspólnikami próbował wyprowadzać na zewnątrz pieniądze z kont firmy – łącznie około 150.000 dolarów amerykańskich. Jest także oskarżony o fałszerstwa podatkowe i tzw. kreatywną księgowość.

Cała afera jednoznacznie przypomina, że branża rozrywki elektronicznej to już nie amatorski przemysł garażowy, ale poważny sektor gospodarki, borykający się z takimi samymi problemami i zagrożeniami, jak inne „poważne” dziedziny działalności biznesowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here