Zastępca prezesa w firmie Nintendo of America, George Harrison powiedział: „Prawie 40% posiadaczy Nintendo Wii podłączyło konsolę do Internetu. Dzięki takiemu posunięciu osoby, które nabyły konsolę mają jeszcze większą możliwość znalezienia gier, które im się podobają”.

Niecałe pięć milionów ściągniętych plików przekłada się na 1000 pobrań, rozpoczynanych w każdej godzinie od premiery konsoli. Pięć najczęściej ściąganych gier to w kolejności: Super Mario Bros, Super Mario 64, Mario Kart 64, Super Mario World i The Legend of Zelda. Już dziś na Virtual Console pojawi się setna pozycja uzupełniająca katalog retro tytułów japońskiej firmy. Będzie nią Zelda II – The Adventure of Link.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. Nintendo sie rozbestwilo. Normalnie co chwile sie teraz slyszy o kolejnym ich fantastycznym wyniku, to w przypadku DS-a, to Wii. Heh, ciekawi mnie ktos jeszcze dwa lata temu obstawialbym taki sukces Nintendo? Ja szczerze siew przyznam, iz nieslusznie spisalem ich swego czasu na straty 🙂

    • [. . . ] Heh, ciekawi mnie ktos jeszcze dwa lata temu obstawialbym taki sukces Nintendo? Ja szczerze siew przyznam, iz nieslusznie spisalem ich swego czasu na straty 🙂

      Dokladnie tak:) Nintendo zostalo przez wiekszosc osob spisane na straty po nieszczesnym GameCube. Ale jak widac podnioslo sie z popiolow i sieje postrach wsrod konkurencji:)

  2. Kiedyś na pewnym forum pewien pan napisał: ,,Wii- moze i fajna zabawa, ale jako konsola najszybciej umrze z tej tzw. wielkiej trójki”. Ja sie z tym panem w zupełności zgadzam ponieważ Wii już na dzień dzisiejszy jest przestarzałe technologicznie. Ja osobiście oferowałbym PS3, czy X360, przynajmniej to jest sprzęt, który starcza na 7 lat. Wii wydaje mi sie konsolką dla dzieci.

  3. Wii jest konsolą dla wszystkich i osoby w każdym wieku znajdą gry dla siebie, choć akuratnie wbrew zarzutom gier stricte dla dzieci zbyt wiele nie powstało, ani nawet nie ma ich w zapowiedziach. . . Moc konsoli nie ma tu nic do rzeczy, a najlepszym tego przykładem jest DS oraz PS2, które pomimo iż prawie 3krotnie słabsze poradziło sobie 3 razy lepiej niż Xbox, a Nintendo jest na najlepszej drodze aby sukces Wii trwał jeszcze wiele naprawdę długich lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here