Redakcja serwisu Eurogamer zdążyła już skontaktować się z przedstawicielami firmy Bungie i porozmawiać z nimi na temat projektu, który studio stworzy pod skrzydłami Activision. Najważniejszym pytaniem zadanym przez naszych kolegów było oczywiście to dotyczące możliwości wydania ich nowego dzieła na platformach takich jak PS3, Wii czy PC.

Pracownik studia (Brian Jarrard) nie wyklucza żadnej możliwości. Powiedział on, że nowa umowa pozwoli jego firmie dotrzeć do większej liczby fanów niż dotychczas, a jednocześnie umożliwi wydawania gier, na platformach, które wybrali. Jarrard zaznaczył również, że Bungie na pewno planuje i pracuje nad udostępnieniem swojego projektu na wielu platformach. Firma cieszy się więc z tego, że Activision ma duże doświadczenie w tym temacie. W chwili obecnej projekt jest jeszcze w powijakach. Oznacza to, że Bungie nie zaczęło nawet myśleć o platformach docelowych dla swojego dzieła. Przedstawiciel firmy powiedział również, że ma ona niesamowite plany związane ze swoją kolejną produkcją, co może wskazywać, iż w przyszłości doczekamy się jej także w formie gry MMO.

Serwis CVG dodaje do tych wieści, że na czele nowego projektu stanął jeden z współzałożycieli Bungie – Jason Jones. Znamy go z wydanej w 1994 roku gry Marathon.

Kolejne wieści na temat umowy między firmami i nowego projektu amerykańskiego studia przekażemy wam zapewne jutro. I pojutrze. I po pojutrze. I… sami wiecie. Na pewno o całej sprawie będzie głośno przez najbliższe dni, a nawet tygodnie czy miesiące.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here