Najnowszy hit kulinarny w Mumbaju? Restauracja Hitler’s Cross, w której smaczny posiłek można zjeść w otoczeniu nazistowskich insygniów. Dla wymagającego klienta przygotowano stolik pod portretem Fuhrera.

Pod naciskiem lokalnej społeczności żydowskiej właściciele zdecydowali się na zmianę nazwy zaledwie parę tygodni po otwarciu. O sprawie doniósł serwis prasowy Reuters.

Restaurację urządzono w kolorach niemieckiej partii nazistowskiej – czerni, bieli i czerwieni. Centralnym elementem wystroju jest wielki portret Adolfa Hitlera, który wita gości.

Nazwa lokalu odnosi się do odznaczenia Mutterkreuz, przyznawanego kobietom w hitlerowskich Niemczech 12 sierpnia każdego roku, z okazji urodzin matki Hitlera. Nagradzano w ten sposób matki rodzin wielodzietnych – za czwórkę dzieci przyznawano krzyż brązowy, za szóstkę srebrny, a za ósemkę najbardziej pożądany – złoty.

Na otwarciu restauracji pojawili się lokalni prominenci, z burmistrzem Mumbaju na czele. Murli Sharma, znany bollywoodzki aktor, poinformowany przez dziennikarzy, że patronat Hitlera może być kontrowersyjny, stwierdził: „Nie znam tego człowieka i nic o nim nie czytałem, ale ma zabawne imię”.

Na otwarcie lokalu natychmiast zareagowała nieliczna lokalna diaspora żydowska. Protesty zmusiły menadżerów knajpy do tymczasowego zasłonięcia jej nazwy białymi prześcieradłami. Inwestorzy planują jednak rozwijanie franszyzy.

Eksperci wskazują, że wiedza historyczna, zwłaszcza problematyka Drugiej Wojny Światowej, jest w Indiach bardzo niska. Większość mieszkańców państwa ma również mgliste pojęcie na temat Europy w ogóle.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGran Turismo HD – deja vu
Następny artykułWyhoduj sobie Pinatę

17 KOMENTARZE

  1. Ciekawe kto jada w tej restauracji, swoja droga, gdyby zrobili restauracje z portretem bush’a to mieli bysmy ogolnonarodowy skandal, a taki hitler. . . mala wzmianka w mediach.

  2. Szkoda że właściciele nie wpadli na pomysł, żeby np. kelnerami byli Żydzi w pasiakach, a w piecach palić. . . Brak słów!

  3. „za czwórkę dzieci przyznawano krzyż brązowy, za szóstkę srebrny, a za ósemkę najbardziej pożądany – złoty. „. Widać teraz, że LPR, tworząc becikowe, wzorował się na faszystach 🙂

  4. Mówili, że na tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i głupota ludzka. Ale naukowcy dowiedli, że wszechświat też ma granice:P

  5. Nie wszyscy mówili tylko Einstein :)A dokładniej to powiedział tak:”Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota. I co do wszechświata to nie mam pewności. „On pewności nie miał ale my już mamy 🙂

  6. nie wiem ale ja osobiscie mam dosyc wszedobylskiej polityki i takie miejsce jak to, miejsce gdzie szukamy rozrywki nie powinno byc zasmiecane przez wypowiedzi typu kaczki to. . . . , giertych to. . . , lepper to. . . , rokita to. . . , olejniczak to. . . , nie wiem moze to nie miejsce na ta wypowiedz ale po prostu mam dosyc wypowiedzi ktore ani nie sa rzeczowym glosem w dyskusji tu prowadzonej ani nie sprawdza sie w normalenj rozmowie na temat naszej sceny politycznej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here