Jak podała lokalna amerykańska telewizja WKYT, nie wystarczyło stać kilkanaście godzin w kolejce, żeby otrzymać swoją konsolę. Trzeba było również walczyć o życie. Przed sklepem Best Buy w Lexington ustawiła się długa kolejka fanów sprzętu SONY. Oprócz cierpliwych klientów znalazła się jednak grupka agresorów.

Koło sklepu przejechała furgonetka, z której nieznany sprawca ostrzelał z wiatrówki kolejkę czekających. Cztery osoby doznały lekkich obrażeń, ale na szczęście nikomu nic poważniejszego się nie stało. Po incydencie z kolejki odeszły tylko dwie osoby. U pozostałych ze strachem wygrała żądza posiadania PlayStation 3.

Niedługo potem na stojących kolejkowiczów wpadł pościg policyjny. Szybko okazało się, że na stojących wpadł akurat uciekający gwałciciel, którego policja natychmiast zatrzymała.

W Orlando na Florydzie na 16 konsol oczekiwało ponad 600 osób. Po szturmie na sklep policja musiała eskortować szczęśliwców, którym udało się zdobyć upragniony sprzęt.

W Tyson’s Corner w stanie Viriginia policja musiała użyć gazu łzawiącego, by uspokoić 200 osobowy tłum przed sklepem. Jedną osobę odwieziono do szpitala. Identyczne zajście miało miejsce w Henrico w tym samym stanie, gdzie tłum liczył 350 osób.

Tragiczne wydarzenia miały miejsce w Sullivan w Indianie. Dwóch mężczyzn starało się siła odebrać konsole od fanów, którzy spędzili w kolejce 36 godzin. Jeden z przestępców został ugodzony nożem. Jego stan jest krytyczny.

W Putnam w Connecticut dwóch uzbrojonych mężczyzn napadło na osoby oczekujące na otworzenie sklepu, żądając pieniędzy. 21-latek który odmówił został postrzelony w ramię i klatkę piersiową. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja poszukuje sprawców.

W sąsiednim Manchester mężczyzna został brutalnie pobity i okradziony przez pięciu napastników zaraz po zakupie konsoli. Policja zatrzymała jednego z nich po tym, jak kompani wypchnęli go z samochodu.

W Englewood w Ohio dwóch mężczyzn napadło na sklep z grami. Grożąc bronią palną ukradli pięć konsol.

Z przerażeniem czekamy na polską premierę i rodzimą wersję wydarzeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

15 KOMENTARZE

  1. No proszę X360 może się schować jeśli chodzi o popularność to o PS3 bijemy się dosłownie. Ja bym w życiu nie polazł, stać w taką kolejkę. Wystarczy cierpliwie poczekać rozkoszując się Gears Of War na pocieszenie :D. Niech sytuacja się uspokoi (minie kilka miesięcy) i wtedy spokojnie sięgnąć po swojego ukochanego PS3. Zastanawiam się nad jednym ! Poco Sony dopłaca do produkcji konsoli skoro jest tylu nabywców którzy wydadzą każdy zarobiony grosz. Konsola mogła by kosztować te 4. 500 zł i z miesiąca na miesiąc cena by spadała. A o X360 i Wii nie ma co się obawiać i tak znajdą się fani którzy kupią i będą szczęśliwi.

  2. Rece i nogi opadaja. . . Nastepnym razem jak napadna na bank to zamiast samochodu i helikoptera beda zadac PS3 w pierdlu i prenumerate nowosci. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here