Yoichi Wada, dyrektor studia Square-Enix, podkreśla, że firma będzie wspierać PlayStation 3, lecz wszystko nastąpi w odpowiednim momencie: „Mamy duże oczekiwania wobec PlayStation 3. Mimo wszystko, jest jeszcze za wcześnie. Potrzebujemy czasu, aby zrealizować nasze plany na tej platformie”.

Wada dodaje, że do wzrostu popularności PlayStation 3 przyczyni się również sprzedaż odbiorników HD: „Kiedy rynek zapełni się odpowiednimi telewizorami, wówczas będziemy mogli rozwinąć skrzydła. W moim odczuciu, PlayStation 3 zacznie rosnąć w siłę w okolicach 2008 roku”.

Jednocześnie reprezentant Square-Enix skrytykował zbyt pochopnych w ocenie konsoli dziennikarzy, którzy zaczęli krytykować obecny rynek gier, twierdząc, że czasy gdy byliśmy rozpieszczanie świetnymi produkcjami właśnie się zakończył. Wada twierdzi, że ten moment jest jeszcze przed nami, lecz wszystko nadejdzie w odpowiedniej chwili.

Swoją wypowiedź Yoichi Wada skwitował następującym zdaniem: „Uważam, że niedzielni gracze sięgną po Nintendo DS, Wii, a nawet PSP, podczas gdy ci, którzy oczekują czegoś więcej, wybiorą PlayStation 3 lub Xboxa 360”.

Dyrektor japońskiej firmy oznajmił również, że prace nad Dragon Quest IX na Nintendo DS nie oznaczają, jak wielu twierdziło, że seria przeniesie się z konsol stacjonarnych na przenośne. Pozostaje nam zatem czekać na zapowiedź kolejnej gry ze smoczej serii!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. imho ma gosciu racje. . . a wiec kupic PS3 jak najbardziej, tylko ze nie teraz a w 2008 – teraz moge pograc w dobre gry na X360 😉 problem tylko w tym, ze jak wszyscy tak podejda do sprawy to nie bedzie odpowiedniej bazy uzytkownikow, dzieki ktorej PS3 bedzie sie moglo rozkrecic 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here