W przeciągu dwóch ostatnich tygodni w meczu między Sony a Microsoftem ta pierwsza firma przeszła do ataku. Japończycy strzelają kolejne gole a obrońcy giganta z Redmond tylko przyglądają się działaniom konkurencji. Może za bardzo zaszaleli na imprezie urodzinowej Xbox Live?

Japońska korporacja poinformowała, że z domowych komputerów osobistych możemy już przenieść się do internetowego sklepu Sony, w którym znajdziemy pliki dla konsoli PSP. W sklepie pojawiły się między innymi wersje demonstracyjne, zwiastuny filmowe, tematy czy tapety. Całość wygląda tak jak sklep dla Playstation 3. Aby przegrać pliki z peceta na PSP będziecie musieli „uzbroić się” w kabel USB albo memory stick dla PSP i odpowiednie oprogramowanie. Internetowe Playstation Store znajdziecie pod adresem http://store.playstation.com/. Pod treścią newsa zobaczycie listę plików, które przygotowano na start usługi.

Pełne gry PSP PSN

Beats
Go! Puzzle

Tytuły z płyt UMD

Bboy
Go! Sudoku
Fired Up

Wersje demonstracyjne

Ridge Racer 2
LocoRoco
War Hammer
Worms Open Warfare
Xyanide Resurrection
Metal Gear Solid: Portable Ops

Tytuły z PSOne

Crash Bandicoot
Jumping Flash
WipEout
Medievil
Syphon Filter
Syphon Filter 3
Everybody's Golf 2
CTR: Crash Team Racing
Cool Boarders

Zwiastuny filmowe gier

Fired Up
Flow
WipEout Pulse
Bboy
Gangs of London
Go! Puzzle
Beats
Smash Court Tennis 3
Syphon Filter Logan's Shadow
Syphon Filter Combat Ops
Ape Academy
God of War: Chains of Olympus
Killzone Liberation
LocoRoco
Ridge Racer 2
Ratchet and Clank: Size Matters
Dexter
Tekken: Dark Resurrection
Namco Museum

Zwiastuny filmowe

Hitman
Woole
Beowulf
Stardust
Alien Versus Predator Requiem

Tematy

Cookies
Classy Pink
Lemmings
WipEout
Pursuit Force Extreme Justice 1-6

Tapety

PSP Side
PSP Black and White
PSP Sky at Night
PSP Red Cloud
PSP Iconic
PSP Minimalogist

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. Brawa wielkie za to że COŚ wreszcie jest. Zdecydowanie Sony dało radę bardziej niż MS na tym polu. Niemniej – w moim odczuciu – ceny są dość wysokie. Jeśli przyszłość = dystrybucja cyfrowa, to nie może być tak że ceny będą takie same albo wyższe niż teraz. Go!Sudoku za 55 zł? . . . no coś tu jest nie tak. Ja rozumiem że w PL zarobki są specjalnie utrzymywane na poziomie głodowym, żeby łatwiej było polaków zatrudniac w trybie „plantacja trzciny cukrowej” – ale ta kwota jak na nasz kraj nie jest poważna. Tak czy inaczej w meczu Sony vs. MS dot. podejścia do polskiego klienta 2:0 dla Sony . . .

  2. Gdy czytam teksty tego autora to bekę kulam nieziemską 😉 Jak Fidel na onecie dałby się zjeść za MS, tak tutaj sytuacja miłości platonicznej do Sony. W porównaniu do XBL to bida maksymalna no ale to ma być dla PSP. MS nie ma handhelda, więc pisanie że MS z czymś zaspał mija się z celem. Poza tym sami pisaliście, iż Zune i X360 oraz komórki będą miały wspólną usługę internetową.

  3. Szpynda – zabawny jesteś, dopiero co czytałem, że jestem fanboyem MS a teraz już zmeniłem obozy. Nieźle. Codziennie dowiaduje się czegoś nowego. Szkoda, że obie firmy spóźniają się z przelewami za pisanie tych newsów. . . Nie porównuj mnie proszę do jakiegoś Fidela, kimkolwiek by nie był ok?

  4. Eee szpynda, przesadzasz z tą miłością ;)Poza tym raz V jest oskarżana za „MS Fanboi love” raz za „Sony bashing” a teraz za „Miłośc do Sony. „Po prostu newsy same nadają ton przekazowi. W tym przypadku jest za co pochwalić Sony ( że uznała istnienie dalekiego kraju Poland, gdzie niedzwiedzie po ulicach chodzą )Co do kwestii PSP jako docelowego sprzętu dla PS Store – patrzyłem sobie w warunki licencji i jest opisane zarówno PS3 i PSP w niektorych pozycjach (patrzylem na to nieszczesne GoSudoku) Natomiast PSStore jest raczej odpowiednikiem MSowego Marketplace (czy się myle ? ) więc raczej z jako takim livem nie konkuruje – od tego jest Playstation Network ( czy się myle ? )Że usługa sieciowa Sony jest słabsza, wiadomo nie od dziś – zastanawia tylko dlaczego zwlekają sto lat z Home i w ogóle olewają ten segment (szalenie przecież przyszłościowy) z ich zasobami, japońskim know how i potencjałem mogliby pojechać MS tak, że szkoda gadać. Tymczasem śpią. . . . dlaczego ?EDIT – Katmay był szybszy . .

  5. Niestety pod względem obsługi PSStore pozostawia bardzo wiele do życzenia. Jedyny plus to . . . że jest. A tak same minusy: potrzeba podłączenia PSP nonstop przy ściąganiu (a jak gra ma 700mb to troche to potrwa), brak mozliwosci zmiany kraju, niekompatyblinosc ze starym kontem w PSNetwork (w moim przypadku), źle podawane błędy (nie można zarejestrować nicka, tylko szkoda ze nie napisali czemu, czy złe znaki używa, czy już taki nick jest, czy za długi czy za krótki . . . )

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here